EKO I START GROMIĄ. UDANY DEBIUT SKORUPSKIEGO!!!

Największą niespodzianką pierwszej kolejki chełmskiej okręgówki jest wysoka porażka spadkowicza z IV ligi Granicy w Różance. To gospodarze, SPS EKO, dominowali i zasłużenie wygrali 6:2. Przed Stanisławem Cebulskim, który wrócił na ławkę trenerską zespołu z Dorohuska sporo pracy. Przegrał też drugi spadkowicz - Hetman. Drużyna z Żółkiewki uległa w Rejowcu Fabrycznym Sparcie 2:3. Widać, że podopieczni Bartosza Bodysa będą w tym sezonie mocni. Kapitalnie ligę rozpoczął faworyt - Start. Zespół z Krasnegostawu nie dał szans Ruchowi i wygrał w Izbicy aż 6:1. Bardzo dobre zawody rozegrał Piotr Wójcik, były piłkarz Chełmianki, który strzelił gola i asystował przy trzeciej i piątej bramce dla gości. Swoje aspiracje potwierdziło Frassati, które nie dało szans Spółdzielcy. Pewną niespodzianką jest łatwe zwycięstwo beniaminka, Vitrum Wola Uhruska, nad Unią Rejowiec.

Twardy orzech do zgryzienia ma Stanisław Cybulski, który po spadku Granicy z IV ligi przejął zespół z Dorohuska. - W przerwie letniej z drużyną pożegnało się siedmiu podstawowych zawodników, praktycznie wszystko muszę poskładać od nowa - przyznaje Cebulski. Że Granica ma problem dobitnie było widać w starciu z SPS EKO. O ile jeszcze pierwsza połowa meczu w Różance była wyrównana, o tyle w drugiej odsłonie goście zupełnie opadli z sił i gospodarze wbili im aż 5 goli. - Byliśmy cierpliwi, czekaliśmy na odpowiedni moment by przycisnąć i w końcu rywal pękł - mówi Sławomir Skorupski, dla którego był to oficjalny debiut na ławce trenerskiej SPS EKO. Były piłkarz m.in. Startu Krasnystaw przyznał, że miał w niedziele tremę. - Dużo mniejszą presje czuję, kiedy biegam za piłką, niż gdy kieruje drużyną. Na szczęście, na razie mogę łączyć obie te funkcje - opowiada. Skorupski, nie dość, że dobrze ustawił taktycznie zespół do rywalizacji z Granicą, to jeszcze sam wbił jej trzy bramki i spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem EKO. W drużynie panuje dobra atmosfera i to było dziś widać na boisku. Cieszy tak udany debiut w roli szkoleniowca - komentuje Skorupski. Zupełne inne nastroje w zespole z Dorohuska. - Czeka nas bardzo dużo pracy. Kto wie, czy ta drużyna nie odpali dopiero po kilku kolejkach - podsumowuje Cebulski.

Źródło:Nowy Tydzień. Tygodnik Lokalny​

SPS EKO Różanka -GKS Granica Dorohusk6:2(1:1)

Bramki:
Sławek Skorupski3x,Emil Mikulski,Patryk Romaniuk,Vladyslav Magdysz

Skład EKO:
Ł. Witkowski - M. Łobko (67' G. Piotrowski), M. Żakowski, K. Sobów, P. Kruk - J. Gołąb(70' M. Chwedoruk), Ł. Jankowski, M. Gołąb (85' K. Mikulski), V. Magdysz - S. Skorupski (75' E. Mikulski), P. Romaniuk

Rezerwowi:
G. Piotrowski, M. Chwedoruk, E. Mikulski, K. Mikulski, J. Kuczyński, G. Bornus, A. Macieńko

Trener:
Sławek Skorupski

Skład Granica:
Kopeć(22' W. Ruszkiewicz) - Kozak, Czepiński, Zwolak, Niemiec, Świderski, Swatek, Hawryluk(60' Furmanik), Zagoła, Bieniuk(75' Walczuk), A. Olender