FRASSATI POKONANE. EKO ZWYCIĘŻA PO RAZ PIĄTY Z RZĘD

PGKS Frassati Fajsławice - SPS EKO Różanka 2:3 (2:3)

Bramki:
Patryk RomaniukVladyslav MagdyszMarek Żakowski

Ł. Witkowski - M. Łobko, M. Żakowski, P. Jędrzejuk, P. Sheluk - J. Gołąb, K. Sobów, Ł. Jankowski, V. Magdysz - S. Skorupski, P. Romaniuk

Rezerwowi:
A. Macieńko, P. Kruk, E. Mikulski, K. Mikulski, W. Lejko

Trener:
Sławek Skorupski
Kierownik:
Antoni Kruk

Skład Frassati: Dzirba - K.Baran (46' Madeja), Lipa, P.Przebirowski, Jedut, M.Baran, A.Czajka (46' Chruściel), Adamiak, S.Baran (68' Skorek), Olech, Stefaniak

Sędziowali: Marciniak, Rękas, Figura

Za nami już półmetek rozgrywek rundy rewanżowej. W dalszym ciągu nie mamy rozstrzygnięcia w sprawie końcowego zwycięzcy. O triumf walczą Start Krasnystaw i SPS Eko Różanka.

Oba zespoły po weekendzie zgodnie powiększyły swój dorobek. Lider z Krasnegostawu w derbach powiatu pokonał 2:0 Brata Siennica Nadolna i zgromadził już 52 „oczka”. Nad drugim zespołem z Różanki podopieczni Daniela Krakiewicza mają tylko dwa punkty przewagi.

Ekipa SPS Eko nie miała lekko w wyjazdowym spotkaniu z Frassatim Fajsławice. Grający trener Sławomir Skorupski poprowadził swoich podopiecznych do sukcesu. Już po 35 minutach wynik rywalizacji był rozstrzygnięty. Drużyny strzeliły pięć goli. Trafienia dla wicelidera zaliczyli Patryk Romaniuk, Vladyslav Magdysh i Marek Żakowski. Mecz rozegrany został w niedzielę, dzień pa wygranej Startu w Siennicy. Nic dziwnego, że spotkanie oglądali licznie zgromadzeni piłkarze z Krasnegostawu z trenerem Krakiewiczem na czele.

– Rozegraliśmy bardzo trudne zawody, na wąskim boisku. Momentami mecz przypominał starcie zapaśników –tłumaczy kierownik SPS Eko Antoni Kruk. Arbiter pokazał osiem żółtych kartek: pięć gospodarzom i trzy gościom. –Obie stracone bramki to efekt naszych błędów. Słowa uznania należą się sędziemu panu Marciniakowi, który wytrzymał ciśnienie związane z tym spotkaniem. Warto podkreślić, że każda decyzja arbitra przeciwko gospodarzom, spotykała się z krytyką przedstawicieli Frassatiego, jak też zawodników Startu. Mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, ale byliśmy nieskuteczni. Nadal jesteśmy w grze o IV ligę.

Kolejka 21 - 20-21 maja

Brat Siennica Nadolna 0-2 Start Krasnystaw 20 maja, 16:00
Ogniwo Wierzbica 2-2 Unia Rejowiec 21 maja, 16:00
Hetman Żółkiewka 2-1 Granica Dorohusk 20 maja, 17:00