Lekcja Futbolu od Lidera!!!

Lekcja Futbolu od Lidera!!!

Relacja i pomeczowe komentarze trenerów w rozmowie z Lubsport.pl

W zaległym spotkaniu 16. kolejki IV ligi lubelskiej Stal Kraśnik wysoko zwyciężyła na Eko Arenie z miejscowym beniaminkiem. Gospodarze prowadzili już po dwóch minutach, ale potem na boisku dzielił i rządził lider. Drużyna Jarosława Romaniuka była niezwykle osłabiona. W drugiej odsłonie w polu musiał zagrać bramkarz Łukasz Witkowski, który zmienił Sebastiana Całkę (uraz stopy).

KOMENTARZE TRENERÓW

Jarosław Romaniuk:Uważam, że graliśmy z bezapelacyjnie najlepszym zespołem tej ligi. Chciałbym pogratulować drużynie z Kraśnika zwycięstwa. Pokazali kawał dobrego futbolu. Dobrze czuli się w grze kombinacyjnej i zespołowej. Byli bardzo zorganizowani, a wszystkie ich akcje przemyślane. Po szybko straconej bramce nie podłamali się. Z drugiej strony pierwsze trzy bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry – z rzutu rożnego, rzutu wolnego i rzutu karnego. Po tych golach trochę się podłamaliśmy. Bez wątpienia zespół rywali można porównać do ubiegłorocznejChełmianki, która przewyższała tę ligę, a teraz świetnie radzi sobie wyżej. Dla nas ten mecz był okazją do nauki. Wyszliśmy z pięcioma młodzieżowcami w składzie. Mieliśmy problemy kadrowe ze względu na kontuzje i żółte kartki. Przyjmujemy ten wynik z pokorą. Przed nami jeszcze cztery mecze. Chcemy w nich zdobyć punkty, żeby mieć spokojne utrzymanie.

Daniel Szewc:Mimo że boisko było bardzo dobre, to jednak dość wąskie, stąd mieliśmy trochę problemów, żeby się do niego przystosować. W efekcie straciliśmy szybko bramkę. Ale później dostosowaliśmy się do tego boiska i zaczęliśmy grać swoje. Skutkowało to naszą zdecydowaną przewagą w prowadzeniu gry i zdobywaniem goli. W drugiej połowie być może wkradło się trochę dekoncentracji po tak wysokim prowadzeniu. Z czasem odzyskaliśmy inicjatywę i dołożyliśmy kolejne bramki. Mieliśmy jeszcze kilka stuprocentowych sytuacji. Uważam, że wygraliśmy wysoko i zasłużenie. Trzeba też powiedzieć, że Eko było zdziesiątkowane. Kilku zawodników wypadło im z gry. Mieli na ławce dwóch chłopaków, w tym bramkarza. Z tego powodu mieliśmy sporą przewagę kadrową i na pewno nie było to Eko, na które się nastawialiśmy. Cieszymy się z wygranej. Myślę, że to ważny krok w kierunku tego, do czego zmierzamy.

Rozmawiał Michał Wójcik - redaktor serwisu "Lubsport" Zachęcamy do odwiedzania i śledzenia informacji o piłkarskiej Lubelszczyźnie ma www.lubsport.pl 

Eko Różanka – Stal Kraśnik 2:7(1:5)
Bramki:Oleksandr Sztybel 2’, Marcin Wieliczuk 47’ – Filip Drozd 18’, 85’, Daniel Kędra 20’, 42’, Rafał Król 29’, 32’ (rzut karny), Daniel Szewc 83’

Eko:Polak – Bartnik, Żakowski, Więcaszek, Sheluk – Sztybel, Wieliczuk (70’ M. Gołąb), Całka (75’ Witkowski), J. Gołąb, Bartnik – Waniowski.

Stal:Ciołek – Gajewski (65’ Szewc), Pietroń, Orzeł (46’ Leziak), Lutsyk (60’ Fornal) – Kędra, Król, Skrzyński (46’ Wojtaszek), Czelej (85’ Woźniak) – Drozd, Maj.

Żółta kartka:Marcin Wieliczuk
Widzów:150
Sędziował:Mateusz Garbaty (Zamość).

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości