DERBY OKRĘGU DLA EKO!!!

Do zwycięstwa w derbach okręgu chełmskiego typowani byli piłkarze Kłosa Chełm. Zawodnicy Eko Różanka już po raz kolejny w tym sezonie udowodnili jednak, że nie pękają przed wyżej notowanym rywalem i konsekwentnie robią swoje. Wygrana w Rożdżałowie 3:1 pozwoliła ekipie Jarosława Romaniuk awansować na dziewiąte miejsce w tabeli IV ligi lubelskiej.

POMECZOWE KOMENTARZE

Andrzej Krawiec: – Przegraliśmy, więc ten mecz oceniam słabo. Prowadziliśmy 1:0 i niepotrzebnie daliśmy sobie strzelić gola z kontry. Rywale dzisiaj na nie czekali i umiejętnie je wykorzystali. Eko Różanka wygrało zasłużenie. Do momentu starty bramki kontrolowaliśmy przebieg meczu. W drugiej połowie wyszliśmy ofensywnie na boisko, ale dwukrotnie zostaliśmy skarceni. Porażka boli, lecz trzeba ją godnie przyjąć na klatę i dalej pracować.

Antoni Kruk (kierownik Eko Różanka):Właściwie to biegaliśmy dzisiaj od jednej do drugiej bramki, bo sytuacje zmieniały się, jak w kalejdoskopie. Myślę, że obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko. Straciliśmy gola po własnym błędzie, ale nie odpuściliśmy. Sytuacji było mnóstwo z obu stron. Piękną akcję w 27′ zapoczątkował Patryk Błaszczuk, a Pavlo Sheluk strzałem z 16. metrów umieścił piłkę w bramce. Pod koniec pierwszej połowy strzeliliśmy kolejną bramkę, lecz sędzia dopatrzył się faulu. Było widać, że nasze akcje się zazębiają. Szybko przechodziliśmy od obrony do kontrataku. W 53′ Sheluk przeprowadził indywidualną akcję, niestety trafił prosto w Bartka Porzyca. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 65′ Kuba Gołąb zagrał z prawej strony boiska do Bartka Prusa, a ten wystawił futbolówkę Wojtkowi Więcaszkowi, który dopełnił formalności. Rywale szybko chcieli wyrównać, a my wyszliśmy z zabójczą kontrą. Piłkę po długim rogu wpakował do bramki Gołąb. Zaczęliśmy robić zmiany, żeby dowieźć ten wynik do końca. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Trenerzy Jarosław Romaniuk, jak i Sławomir Skorupski ustawili ofensywnie skład. Nasz młody „Gołąbek ” jest bardzo mądrym, szybkim i technicznie zaawansowanym piłkarzem. Więcaszka przedstawiać nie muszę, bo to klasa sama w sobie.

W następnej kolejce Kłos Chełm zagra na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski(29 października, 13:30). Natomiast Eko Różanka podejmie Victorię Żmudź (29 października, 13:30).

Kłos Chełm – Eko Różanka 1:3(1:1)
Bramki: Łukasz Drzewicki 19′ – Pavlo Sheluk 27′, Wojciech Więcaszek 65′, Jakub Gołąb 69′

Kłos: Porzyc – Siatka, Kowalski, Poznański, (75′ Chmiel), Ciechoński (46′ Stepaniuk) Flis, Bala, Huk (60′ Wałczyk), Bryk (75′ Adamski), P. Gierczak, Drzewicki

Eko: Witkowski – Żakowski, Łobko (46′ Prus), Jędrzejuk, Bartnik, Magdysz (80′ Kruk), Błaszczuk (70′ Sobów), Walaszek (70′ Jankowski), Sheluk, Gołąb (88′ K. Mikulski), Więcaszek

Żółte kartki:
Sędziował: Rafał Reszka (Lublin).

Źródło: Lubsport.pl

Kolejka 12 - 21-22 października

Pauza: MLKS Kryształ Werbkowice-nieoficjalnie.

Kłos Chełm 1-3 SPS EKO Różanka
Victoria Żmudź 1-3 Powiślak Końskowola