EKO BEZ PUNKTÓW PRZED WŁASNĄ PUBLICZNOŚCIĄ!!!

Relacja i pomeczowe komentarze trenerów w rozmowie z Lubsport.pl

Po środowej wygranej w finale Pucharu Polski ChOZPN Eko Różanka powróciło do zmagań ligowych. Powrót okazał się jednak bolesny. Goszcząca na Eko Arenie Łada 1945 Biłgoraj zwyciężyła z miejscowymi dzięki trafieniom Jurija Perina.

KOMENTARZE TRENERÓW

Jarosław Romaniuk:Zawodnicy mówili, że dał im się we znaki występ pucharowy, ale ja mam inne zdanie na ten temat. W 20. minucie po ładnej akcji zespołowej Pavlo Sheluk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Z pięciu metrów uderzył obok słupka, gdzie stał bramkarz zamiast w drugą stronę, gdzie bramka była pusta. Pięć minut później Marek Żakowski główkował po rzucie rożnym. Piłka szła po koźle w okienko bramki, ale golkiper ją wyjął. Po dziesięciu minutach Sasza Sztybel strzelił nad spojeniem słupka z poprzeczką. Na początku drugiej połowy Wojtek Więcaszek ratował się chwytem za koszulkę w polu karnym. Rzut karny wykorzystał Jurij Perin. To nas podrażniło. Z rzutu wolnego dośrodkował Więcaszek, a Patryk Błaszczuk trafił główką na 1:1. W 65. minucie po dograniu z rzutu wolnego Perin ukarał nas drugą bramką. Od tego momentu prowadziliśmy grę. Mieliśmy wiele sytuacji, ale nic nie weszło.

Bartłomiej Kowalik:Chciałem pogratulować chłopakom, bo graliśmy wysoko i odważnie. Niestety też nieskutecznie. Jeśli chodzi o posiadanie piłki, to w pierwszej połowie odrobinę lepsza pod tym względem była Różanka. Jednak to my mieliśmy w tej części meczu lepsze sytuacje. Stworzyliśmy co najmniej trzy stuprocentowe okazje. Powinniśmy dużo wcześniej rozstrzygnąć ten mecz na własną korzyść. W drugiej odsłonie mieliśmy tyle sytuacji, że można by nimi obdzielić przynajmniej dwa spotkania. Po przerwie byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną i dlatego zasłużenie wygraliśmy. Najpierw w polu karnym faulowany był Michał Skubis. Jedenastkę wykorzystał Jurij Perin. Przy drugim golu dośrodkowywał Janusz Birut, a strzelał Perin. Akurat to ćwiczymy na treningach i dziś fajnie nam wyszło. W tym meczu tak naprawdę bohaterem był bramkarz Różanki, bo bronił w niesamowitych sytuacjach.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Eko Różanka zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Ryki (1 maja, 16:00). Z kolei podopieczni Bartłomieja Kowalika zagrają u siebie z Victorią Żmudź (1 maja, 16:00).

Eko Różanka – Łada 1945 Biłgoraj 1:2 (0:0)
Bramki: Patryk Błaszczuk 49’ – Jurij Perin 47’ (rzut karny), 65’

Eko:Witkowski – Bartnik, Żakowski, Więcaszek, Całka – Sheluk, Błaszczuk, Wieliczuk (73’ Gołąb), Sztybel (65’ Magdysz) – Waniowski, Romaniuk.

Łada:Szawara – Kuliński, Sobótka, Chmura, Myszak – Rataj (82’ Szarlip), Birut, Oleksiuk, Czok (60’ Misiarz) – Skubis (72’ Dycha), Perin (90’ Hanas).

Żółte kartki: Oleksandr Sztybel – Bartłomiej Myszak