Eko, MKS i Włodawianka wciąż czekają na punkty. Przed 4. kolejką w IV lidze

Eko Różanka, MKS Ryki i Włodawianka to trzy zespoły, które w sezonie 2017/2018 na boiskach IV ligi lubelskiej nie zdobyły jeszcze żadnego punktu. W czwartej serii gier odwrócić złą kartę najtrudniej będzie podopiecznym Marka Droba. Do Włodawy zawita bowiem Hetman Zamość.

Starcie Kryształu Lewartemmożna uznać za hit tej kolejki. Podopieczni Roberta Wieczerzaka nie przegrali dotychczas żadnego spotkania, natomiast lubartowianie w tym sezonie mają wysokie aspiracje. Obie drużyny dysponują podobnym potencjałem, a o zwycięstwie zadecyduje dyspozycja dnia.

W Lublinie dojdzie do spotkania sąsiadów w tabeli. Lublinianka nieźle rozpoczęła bieżącą kampanię, ale przy lepszej skuteczności miałaby na swoim koncie nie pięć, a siedem oczek. Problemów ze strzelaniem bramek nie mają natomiast zawodnicy Łady 1945 Biłgoraj. Tym bardziej że w ostatniej kolejce przebudził się Jurij Perin.

Powiślak Końskowola pod wodzą Łukasza Gizy zaczyna przypominać drużynę prowadzoną przez Roberta Makarewicza. Żółto-niebiescy mają już na rozkładzie Górnika II Łęczna Roztocze Szczebrzeszyn, a było blisko, by do tego grona dołączył Hetman Zamość. Prawdziwą wartość Damiana Kopcia i jego kolegów zweryfikuje jednak starcie z silną Tomasovią Tomaszów Lubelski.

Inauguracja sezonu w Różance! Tamtejsze Eko swój pierwszy mecz w roli gospodarza musiało rozegrać w Parczewie. We wtorek stadion zielono-żółtych pozytywnie zweryfikowała Komisja ds. Licencji Klubowych LZPN, dzięki czemu podopieczni Sławomira Skorupskiego będą mogli zaprezentować się przed swoimi kibicami. O premierowy komplet oczek mistrz chełmskiej klasy okręgowej zagra z Roztoczem Szczebrzeszyn.

Na stadion grającego bez kompleksów beniaminka z Adamowa przyjedzie faworyzowana Stal Kraśnik. Gracze Dariusza Dziewulskiego dużo strzelają i dużo tracą. Ofensywną piłkę lubi też Daniel Szewc, dlatego kibice zielono-biało-czerwonych już mogą szykować się na piłkarską ucztę z wymianą ciosów w roli głównej.

Kłos Chełm z każdym kolejnym meczem zaczyna wyrastać na czołowego IV-ligowca. W tym sezonie podopieczni Andrzeja Krawca nie dali się pokonać żadnemu rywalowi. Zgoła odmienne nastroje panują w zespole MKS-u Ryki. Biało-zieloni w niezłym stylu wygrali silną lubelską klasę okręgową, ale w bieżących rozgrywkach nie prezentują się już tak dobrze.

W niedzielę o godzinie 17:00 swój mecz z Bytovią Bytów rozpoczną piłkarze pierwszej drużyny Górnika Łęczna. O tej samej porze wystartuje spotkanie w Żmudzi, gdzie rezerwy zielono-czarnych powalczą z tamtejszą Victorią. 17 czerwca, na zakończenie sezonu 2016/2017, żółto-niebiescy ograli łęcznian 4:3. Jak będzie tym razem?

Po letniej przebudowie Włodawianka Włodawa nie przypomina zespołu z poprzedniej kampanii. Po porażkach z Kłosem Chełm i Sokołem Adamów ekipa Marka Droba dostała srogie lanie od Stali Kraśnik (1:8). Przez lata czerwono-niebiescy przyzwyczaili swoich kibiców do tego, że są drużyną bardzo waleczną i ambitną, dlatego Hetman Zamość musi być gotowy na ciężki bój o każdy centymetr boiska.

TERMINARZ 4. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

Kryształ Werbkowice – Lewart Lubartów (26 sierpnia, 12:00)
Lublinianka – Łada 1945 Biłgoraj (26 sierpnia, 16:00)
Powiślak Końskowola – Tomasovia Tomaszów Lubelski (27 sierpnia, 16:00)