EKO PODEJMUJE SOKÓŁ NA EKO ARENIE - ZAPOWIEDŹ XV KOLEJKI!!!

Dla piłkarzy Łady 1945 Biłgoraj, Górnika II Łęczna, MKS-u Ryki, Hetmana Zamość, Lublinianki, Stali Kraśnik i Powiślaka Końskowola najbliższy weekend będzie ostatnim w 2017 roku, kiedy przyjdzie im rywalizować o ligowe punkty. Pozostałe osiem zespołów zmierzy się ze sobą 19 listopada, odrabiając zaległości z 13. serii gier.

Zawodnicy Lublinianki zapomnieli o nie najlepszym w swoim wykonaniu sezonie 2016/2017 i w bieżących rozgrywkach chcą powalczyć o czołowe lokaty. Po cennym zwycięstwie nad Hetmanem Zamość„Duma Lublina” postara się potwierdzić wysoką formę, pokonując niżej notowany zespół Górnika II Łęczna.

Tydzień temu Łukasz Drzewicki udowodnił swoją wyższość nad Jurijem Furtą, teraz przyjdzie mu rywalizować z innym kandydatem do korony króla strzelców IV ligi lubelskiej, a konkretniej z Michałem Zuberem. Faworytem sobotniego starcia będzie Lewart, ale to Kłos zajmuje wyższą lokatę w stawce.

W Rykach dojdzie do konfrontacji zespołów, które zamykają ligową klasyfikację. Zarówno kibice tamtejszego MKS-u, jak i fani Roztocza Szczebrzeszyn, spodziewali się po swoich ulubieńcach zdecydowanie więcej. Nieudaną rundę jesienną jedni i drudzy zechcą podratować zwycięstwem. Przegrany spędzi zimę na ostatniej pozycji w IV-ligowej tabeli.

15. kolejka będzie miała dwa szlagiery. Pierwszy obejrzą kibice w Werbkowicach, gdzie Kryształ stanie do walki z Hetmanem Zamość. Po porażce z Lublinianką w klubie z Królowej Jadwigi zawrzało. Biało-zielono-czerwoni mieli w cuglach wywalczyć awans do III ligi, a ich strata do Stali Kraśnik wciąż rośnie. Brak kompletu oczek w derbowym starciu z jedenastką Roberta Wieczerzaka może przelać czarę goryczy.

Drugi hit 15. serii spotkań odbędzie się w Końskowoli. Tamtejszy Powiślak spróbuje postawić się mistrzowi rundy jesiennej z Kraśnika. Stal w tym sezonie przegrała tylko jeden raz, ale drużyna Łukasza Gizy na swoim stadionie jest niepokonana. O trzech punktach dla jednej ze stron zadecyduje dyspozycja dnia.

Do derbów okręgu zamojskiego dojdzie w Biłgoraju.Łada 1945 w bieżących rozgrywkach prezentuje się poniżej oczekiwań, lecz to samo można powiedzieć o Tomasovii Tomaszów Lubelski. Wydawało się, że po świetnej rundzie wiosennej kampanii 2016/2017 niebiesko-biali będą w stanie na poważnie włączyć się do walki o III ligę, jednak te marzenia chyba trzeba będzie odłożyć na kolejny rok.

Pojedynek beniaminków w Różance. Tamtejsze Eko nie miało większych problemów z przystosowaniem się do IV-ligowego poziomu, co przekłada się na dorobek punktowy. Nie oznacza to jednak, że Sokół Adamów w niedzielę będzie bez szans. W meczu z Powiślakiem Końskowola podopieczni Dariusza Dziewulskiego udowodnili, że stać ich na podjęcie rywalizacji z każdym przeciwnikiem.

TERMINARZ 15. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

Lublinianka – Górnik II Łęczna (11 listopada, 11:00)
Lewart Lubartów – Kłos Chełm (11 listopada, 12:00)
MKS Ryki – Roztocze Szczebrzeszyn (11 listopada, 13:00)
Kryształ Werbkowice – Hetman Zamość (11 listopada, 13:00)
Powiślak Końskowola – Stal Kraśnik (11 listopada, 13:00)
Łada 1945 Biłgoraj – Tomasovia Tomaszów Lubelski (12 listopada, 13:00)
Eko Różanka – Sokół Adamów (12 listopada, 13:00)
Victoria Żmudź – pauzuje.

Źródło: Lubsport.pl