Może tym razem aura będzie łaskawsza? Przed 14. kolejką w IV lidze!!!

Przed nami XIV kolejki IV ligi Lubelskie. W tej kolejce nasza drużyna miała mierzyć się z Włodawianką Włodawa, ale drużyna z Włodawy jak wiadomo wycofała się po 4 kolejkach z rozgrywek i w tej kolejce nasz drużyna Pauzuje.

Fatalne warunki atmosferyczne przeszkodziły w dokończeniu 13. kolejki IV ligi. W ostatni weekend października odbyły się tylko trzy z zaplanowanych siedmiu spotkań. Tym razem aura ma być nieco łaskawsza i wszystko wskazuje na to, że pogoda pozwoli na rozegranie 14. serii gier.

Piłkarze Lublinianki stracili matematyczne szanse na tytuł mistrza jesieni. „Duma Lublina” musiała uznać wyższość Stali Kraśniki była to pierwsza porażka tego zespołu przed własną publicznością w sezonie 2017/2018. W sobotę podopiecznym Grzegorza Białka o punkty może być jeszcze trudniej. Wyjazdowym rywalem Jakuba Kosiarczyka i jego kolegów będzie Hetman Zamość.

Czy fani Roztocza doczekają się pierwszego zwycięstwa swoich ulubieńców na poziomie IV ligi? Najbliższą okazją na przełamanie będą derby okręgu zamojskiego z Ładą 1945 Biłgoraj. Faworytem spotkanie będą goście, którzy w tej kampanii stają się prawdziwymi specjalistami od comebacków.

Derby odbędą się także w położonym niespełna 14 kilometrów od Żmudzi Rożdżałowie. Rozgrywający tam swoje mecze w roli gospodarza Kłos Chełm podejmie Victorię i to właśnie ekipa Andrzeja Krawca będzie minimalnym faworytem starcia zapowiadanego jako pojedynek snajperów: Łukasza Drzewickiego(11 goli) i Jurija Furty (sześć bramek).

Premierowego triumfu swoich pupili na stadionie w Adamowie w sezonie 2017/2018 wyczekują fani tamtejszego Sokoła. Jedenastka Dariusza Dziewulskiego wcale nie prezentuje się tak źle, jak pokazuje to tabela, dlatego zdecydowanie wyżej notowani piłkarze Powiślaka Końskowola muszą nastawić się na ciężki bój.

Hit kolejki w Kraśniku! Stal może być już niemal pewna mistrzostwa jesieni, ale podopieczni Daniela Szewca z pewnością tym tytułem się nie zadowolą. Na stadion przy ulicy Żwirki i Wigury przyjedzie jeden z najsolidniejszych IV-ligowców, za jakiego uznać należy Kryształ Werbkowice. Na niedzielny mecz zęby ostrzą sobie najlepsi strzelcy obu drużyn: Rafał Król(12 goli) i Stanisław Rybka(10 bramek).

Górnik II Łęczna nie wygrał w lidze od 8 października. Jeszcze dłużej, bo od 1 września, na trzy punkty czekają zawodnicy MKS-u Ryki. Podopieczni Pawła Wardy na wyjazdach przegrali jak dotąd wszystkie spotkania, a do tego w ostatniej kolejce dostali łomot od Hetmana Zamość. Czy biało-zieloni w tym roku są jeszcze w stanie się odbudować?

Pod wodzą Łukasza Mierzejewskiego Lewart potrafił już ograć Hetmana Zamość, więc czemu miałby nie pokusić się o niespodziankę w konfrontacji z Tomasovią? Problem lubartowian polega na tym, że w bieżących rozgrywkach na stadionie w Tomaszowie Lubelskim nie wygrał jeszcze nikt, ale podobno każda seria się kiedyś kończy…

TERMINARZ 14. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

Hetman Zamość – Lublinianka (4 listopada, 12:00)
Roztocze Szczebrzeszyn – Łada 1945 Biłgoraj (4 listopada, 12:00)