RUSZA IV LIGA LUBELSKA!!! NA POCZĄTEK STAL KRAŚNIK - ZAPOWIEDŹ i KOLEJKI!!!

Po pięćdziesięciu sześciu dniach przerwy do rywalizacji o stawkę powrócą IV-ligowcy! Spośród wszystkich spotkań 1. kolejki najciekawiej zapowiadają się te w Lubartowie i Łęcznej. Emocji nie zabraknie też na stadionach beniaminków z Adamowa, Ryk i Szczebrzeszyna.

SpadekGórnika Łęcznaz Lotto Ekstraklasy z pewnością będzie miał wpływ na siłę rezerw zielono-czarnych.Jacek Fiedeństracił kilku piłkarzy na rzecz pierwszego zespołu, a w dodatku nie będzie mógł już liczyć na pomoc takich piłkarzy jakNika Dzalamidze,Krzysztof Danielewicz, czyDariusz Jarecki. Dlatego faworytem sobotniego spotkania łęcznian zKryształem Werbkowicebędzie zawsze solidna drużyna gości.

W Kraśniku latem doszło do kilku istotnych zmian. Niebiesko-żółtych barw nie reprezentują jużPiotr Piotrowski,Łukasz Mietlicki, czyOleksij Rodewicz, aleDaniel Szewczachował trzon drużyny. Co więcej, moc ofensywnąStaliz pewnością zwiększyFilip Drozd, który na stadionie przy ulicy Żwirki i Wigury czuje się tak dobrze, jak nigdzie indziej. W defensywie rządzić i dzielić powinienDamian Falisiewicz. W sobotę na tle kraśniczan swoje umiejętności będą mogli sprawdzić zawodnicyEko Różanka.

Lato we Włodawie było niezwykle burzliwe. W połowie lipcaWłodawiankawycofała się z rozgrywek IV ligi, by… ostatecznie jednak do nich przystąpić! Wydaje się, że zebrana naprędce drużyna na początku sezonu będzie chłopcem do bicia, ale czerwono-niebiescy od zawsze słynęli z ogromnego serca do gry.Andrzej Krawieci jego podopieczni mogą być pewni jednego – łatwo nie będzie!

Sokół Adamówna boiskach IV ligi lubelskiej będzie chciał udowodnić, że mistrz bialskiej klasy okręgowej też potrafi być mocny! Przed sezonem do zespołu prowadzonego przezDariusza Dziewulskiegotrafili m.in. młodzi, ale już doświadczeniAdam WiraszkaiDamian SzymańskizPodlasia Biała Podlaska, którzy powinni podnieść jakość tej drużyny. W sobotę zielono-biało-czerwoni będą minimalnym faworytem starcia z przebudowanąVictorią Żmudź.

Jak nie teraz to kiedy? Takie pytanie zadają sobie kibiceHetmana. Biało-zielono-czerwoni chrapkę na awans mieli już w poprzednim sezonie, aleChełmianka Chełmokazała się zdecydowanie za mocna. W tym roku ma być inaczej, dlatego do Zamościa sprowadzono m.in.Przemysława Żmudę,Rafała Kycko, czyMichała Palucha. GwiazdozbiórMarka Motykio pierwszy komplet punktów powalczy w konfrontacji zPowiślakiem Końskowola.

Jakim potencjałem dysponujeRoztocze Szczebrzeszyn? W sezonie 2016/2017 ekipaJarosława Czarnieckiegowygrała zamojską klasę okręgową, lecz w letnich sparingach nie prezentowała się najlepiej. Szkoleniowiec czerwono-zielonych regularnie powtarzał, że wyniki gier kontrolnych nie mają dla niego absolutnie żadnego znaczenia, ale to przecież zwycięstwa budują morale. Drużyna z powiatu zamojskiego swoją siłę będzie mogła sprawdzić na tle zawsze groźnejLublinianki.

Patrząc na drużyny, które rywalizują na boiskach lubelskiej klasy okręgowej, wydaje się, że najmocniejszym beniaminkiem w IV lidze powinien byćMKS Ryki. W poprzedniej kampanii biało-zieloni okazali się lepsi odWisły II Puławy,Opolanina Opole Lubelskie, czyStali Poniatowa. Jedenastka prowadzona przezPawła Wardęswoich umiejętności nie potwierdziła w meczu II rundy Pucharu Polski LZPN. Porażka z B-klasowymZawiszą Garbównikomu w Rykach chwały nie przynosi. W sobotę na stadion przy ulicy Warszawskiej zawita jeden z faworytów całych rozgrywek –Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Lewartowi LubartówiŁadzie 1945 Biłgorajlatem udało się zatrzymać swoich liderów.Michał ZuberiJurij Perinwspólnie mogliby stworzyć duet, który byłby w stanie rozmontować każdą IV-ligową defensywę. W sobotę pojedynek tej dwójki będzie ozdobą starcia na stadionie przy ulicy Parkowej w Lubartowie.

TERMINARZ 1. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

Górnik II Łęczna – Kryształ Werbkowice (12 sierpnia, 11:30)
Stal Kraśnik – EKO Różanka (12 sierpnia, 16:00)
Włodawianka Włodawa – Kłos Chełm (12 sierpnia, 17:00)