Start już w piątek. Przed 5. kolejką w IV lidze

Ze względu na odbywające się w pierwszy weekend września Dni Ryk piąta seria spotkań w IV lidze lubelskiej rozpocznie się już w piątek. Okazji do zaprezentowania swoich umiejętności nie będą mieli piłkarze Górnika II Łęczna. Po tym, jak z rozgrywek wycofała się Włodawianka Włodawa co tydzień jeden z zespołów będzie pauzował. Jako pierwsi wolne mają właśnie zielono-czarni.

MKS Ryki w bieżących rozgrywkach nie zdobył jeszcze żadnego punktu. Piłkarze Pawła Wardy o przełamanie powalczą w starciu z Lublinianką. Łatwo nie będzie, bowiem ekipa z Wieniawy jest podbudowana efektownym triumfem 7:1 nad Ładą 1945 Biłgoraj.

Przed sezonem działacze Lewartu Lubartów zapowiadali walkę o wysokie cele. Póki co drużyna rozczarowuje, czego nie można powiedzieć o Powiślaku Końskowola.Łukasz Giza w roli szkoleniowca radzi sobie niemal równie dobrze, jak na boisku, a w sobotę będzie chciał utrzeć nosa swojemu byłemu trenerowi Robertowi Makarewiczowi.

Stal Kraśnik wygląda na zespół kompletny. W pierwszych kolejkach podopieczni Daniela Szewca zdobyli komplet oczek, strzelając blisko pięć bramek na mecz. Niebiesko-żółtych nie obawiają się tak bardzo gracze Kłosa Chełm, bo i oni nieźle rozpoczęli ten sezon. Pod wodzą Andrzeja Krawca czarno-biali jeszcze nie przegrali!

O awans do III ligi powalczyć chce Tomasovia Tomaszów Lubelski, jednak by tego dokonać, jedenastka prowadzona przez Marka Sadowskiego musi wskoczyć na wyższy poziom. Pierwszym krokiem w tym kierunku ma być zwycięstwo nad nieźle dysponowanym beniaminkiem z Różanki.

Piłkarze Łady 1945 Biłgoraj starają się zapomnieć o kompromitującej porażce w Lublinie. W niedzielę okazja do rehabilitacji będzie znakomita. Na stadion przy ulicy Targowej przyjedzie jeden z najmocniejszych zespołów w całej stawce. Zwycięstwo nad Kryształem Werbkowice powinno ukoić ból fanów biało-niebieskich.

Która twarz Hetmana Zamość jest prawdziwa? Ekipa Marka Motyki w bieżących rozgrywkach potrafiła już wygrać 10:2 z Włodawianką Włodawa, czy 4:1 z Eko Różanka, a jednocześnie zremisować 3:3 z Powiślakiem Końskowola, czy męczyć się z Victorią Żmudź. W starciu z Sokołem Adamów Szymon Solecki i jego koledzy postarają się potwierdzić, że wahania formy mają już za sobą.

MKS Ryki to niejedyny IV-ligowiec, który w trwającym sezonie nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa. Na premierowy triumf swoich ulubieńców czekają też sympatycy Roztocza Szczebrzeszyn. Fani czerwono-zielonych nie będą mieli nic przeciwko, jeśli przełamanie nastąpi w konfrontacji z Victorią Żmudź.

TERMINARZ 5. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

MKS Ryki – Lublinianka (1 września, 17:00)
Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola (2 września, 13:00)
Stal Kraśnik – Kłos Chełm (3 września, 16:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Eko Różanka (3 września, 16:00)
Łada 1945 Biłgoraj – Kryształ Werbkowice (3 września, 16:00)
Hetman Zamość – Sokół Adamów (3 września, 17:00)
Roztocze Szczebrzeszyn – Victoria Żmudź (3 września, 17:00)
Górnik II Łęczna – pauzuje.

Źródło: Lubsport.pl