Derby okręgu chełmskiego w Różance. Przed 13. kolejką w IV lidze

Po 12. kolejkach IV ligi lubelskiej wiceliderem tabeli jest Powiślak Końskowola, który zgromadził dotychczas 28 punktów i traci dwa oczka do pierwszej w stawce Stali Kraśnik. Miejsca trzy i cztery okupują Hetman Zamość i Tomasovia Tomaszów Lubelski (po 22 punkty), a minimalnie za tymi zespołami plasują się Lublinianka (21 oczek) i Kryształ Werbkowice (20 punktów). W najbliższy weekend podopieczni Łukasza Gizy będą pauzować, co wykorzystać spróbuje wyżej wymieniona piątka.

Od 20 sierpnia na zwycięstwo swoich pupili czekają sympatycy Łady 1945 Biłgoraj. Po porażce w prestiżowych derbach Zamojszczyzny podopieczni Ireneusza Zarczuka zmierzą się z sąsiadem w tabeli. Triumf nad Górnikiem II Łęczna to obowiązek biało-niebieskich. Jeśli tak się nie stanie, mało skuteczny w ostatnim czasie Jurij Perin i jego koledzy przezimują w dolnych rejonach tabeli.

Starcie w Rykach ma tylko jednego faworyta i będą nim oczywiście goście. Jesienią na boiskach IV ligi lubelskiej to Hetman miał rozdawać karty, jednak biało-zielono-czerwoni wciąż nie prezentują się na miarę swojego potencjału. Zimą Jacek Ziarkowski będzie musiał przebudować zespół, ale zanim to nastąpi, należy zdobyć jak najwięcej punktów.

Hit kolejki zostanie rozegrany w Lublinie, gdzie Lublinianka podejmie Stal Kraśnik. „Duma Lublina” w meczach przed własną publicznością w tym sezonie tylko wygrywa, ale niebiesko-żółci są przecież liderem tabeli. Rafał KrólFilip Drozd i spółka do Koziego Grodu przyjadą po pełną pulę, dlatego możemy spodziewać się otwartego spotkania z solidną dawką emocji.

Po zwycięstwach nad Hetmanem Zamość i Górnikiem II Łęczna w drużynę Lewartu Lubartów wstąpiły nowe siły. Michał Zuber i jego koledzy chcą wygrać wszystkie mecze do końca rundy jesiennej, by w dobrych humorach udać się na zasłużony odpoczynek. Najbliższym rywalem biało-niebieskich będzie Roztocze Szczebrzeszyn, które jako jedyny zespół w IV lidze lubelskiej nie zaznało jeszcze smaku trzech punktów.

Mocno spragnieni gry są piłkarze Kryształu Werbkowice, którym w miniony weekend przyszło pauzować. W niedzielę na stadion zielono-żółto-niebieskich zawita grający otwarty futbol beniaminek z Adamowa. Sokół nie będzie faworytem tego spotkania, jednak z pewnością powalczy o sprawienie niespodzianki.

Ciekawie zapowiada się pojedynek w Tomaszowie Lubelskim, gdzie Tomasovia podejmie drużynę Kłosa Chełm. Podopieczni Marka Sadowskiego przed własną publicznością prezentują się zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach i to im daje się większe szanse na triumf. Podrażniony porażką w prestiżowym meczu z Eko Różanka zespół Andrzeja Krawca spróbuje pokrzyżować szyki niebiesko-białym.

Derby okręgu chełmskiego w Różance. Jedenastka Jarosława Romaniuka podejmie Victorię Żmudź. Aktualna forma przemawia za Eko. Wojciech Więcaszek i spółka muszą jednak pamiętać o tym, że żółto-niebiescy są zespołem ogranym na IV-ligowych boiskach, a Piotr Moliński będzie miał do dyspozycji szerszą kadrę, niż miało to miejsce w ostatnich spotkaniach.

TERMINARZ 13. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

Łada 1945 Biłgoraj – Górnik II Łęczna (28 października, 14:00)
MKS Ryki – Hetman Zamość (28 października, 14:00)
Lublinianka – Stal Kraśnik (28 października, 14:00)
Lewart Lubartów – Roztocze Szczebrzeszyn (29 października, 13:00)
Kryształ Werbkowice – Sokół Adamów (29 października, 13:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Kłos Chełm (29 października, 13:30)
Eko Różanka – Victoria Żmudź (29 października, 13:30)
Powiślak Końskowola – pauzuje.

Źródło: Lubsport.pl