Eko Różanka rozbiło rywala z klasy okręgowej!!!

Bez większych problemów do 1/4 finału Pucharu Polski ChOZPN awansowali piłkarze Eko Różanki. Podopieczni Sławomira Skorupskiego w II rundzie tych rozgrywek pokonalina wyjeździe Frassati-Fajsławice aż 6:1 i kolejnego rywala poznają w drodze losowania.

POMECZOWY KOMENTARZ

Antoni Kruk (kierownik Eko Różanka):Musieliśmy dzisiaj zagrać tylko w jedenastu i nie chcieliśmy żadnego zawodnika wyeliminować, bo i tak mamy szpital w zespole. Na ławce rezerwowych był tylko Jakub Gołąb, ale on jest nam potrzebny w sobotnim meczu z Ładą Biłgoraj. Większa kultura piłkarska na pewno była po naszej stronie. Tacy zawodnicy, jak Patryk Romaniuk,Pavlo Sheluk,Wojciech Więcaszek czy Michał Walaszek mają za sobą już grę w IV lidze, a nawet szczebel wyżej. Nasza przewaga dzisiaj nie podlegała dyskusji. Straciliśmy bramkę po własnym błędzie.Wcześniej obijaliśmy słupki i poprzeczki, lecz już w 21′ z 16. metrów lewą nogą pod poprzeczkę uderzył Patryk Romaniuk. Potem Patryk podwyższył prowadzenie po świetnym podaniu Wojtka Więcaszka. Przy bramce na 3:0 Pavlo Sheluk urwał się przeciwnikom lewą stroną boiska, zagrał do Wojtka, a ten tylko dostawił nogę. W 65′ fenomenalną akcję przeprowadził Romaniuk, którą wykończył Więcaszek. Następnie Łukasz Bartnik zagrał do Patryka Romaniuka i wystarczyły nam tylko cztery podania, żeby zdobyć gola z woleja. W końcówce spotkania Łukasz Jankowski świetnie podał do naszego bocznego obrońcy, a ten strzelił do pustej bramki. Trzeba przyznać, że przeciwnicy zagrali bardzo ambitnie, ale nie stworzyli sobie klarownych okazji. Mamy teraz dwa dni odpoczynku i przygotowujemy się do kolejnego ligowego meczu. Jesteśmy mocniejsi psychicznie po tym zwycięstwie.

Frassati Fajsławice – Eko Różanka 1:6(0:2)
Bramki:Michał Młynarczyk 50′ –Patryk Romaniuk 21′, 26′, 71′, Wojciech Więcaszek 49′, 65′, Pavlo Sheluk 90′

Eko:Macieńko – Żakowski, K. Mikulski, Więcaszek, Jankowski, Magdysz, Błaszczuk, Bartnik, Romaniuk, Walaszek, Sheluk

Żółta kartka dla Eko: Michał Walaszek.

WYNIKI II RUNDY PUCHARU POLSKI CHOZPN:

Tatran Kraśniczyn 0-3 Kłos Chełm
(wo) gospodarze wycofali się z rozgrywek
Frassati Fajsławice 1-6 Eko Różanka
Start Krasnystaw 1-1 Victoria Żmudź
pd. k. 5-3
Start Pawłów 3-0 Włodawianka Włodawa
(wo) goście wycofali się z rozgrywek
Ogniwo Wierzbica 5-0 Hutnik Ruda-Huta
Oldboje Włodawa 3-2 Unia Białopole