EKO Z WICELIDEREM W XI KOLEJCE - ZAPOWIEDŹ !!!

Wycofanie się z rozgrywek IV ligi lubelskiej przez Włodawiankę Włodawa spowodowało, że co tydzień jeden z zespołów musi pauzować. W 11. kolejce odpoczywać będą piłkarze Lublinianki, którzy po tym weekendzie mogą spaść nawet na szóste miejsce w tabeli.

Jedynym IV-ligowcem, który nie wygrał jeszcze żadnego meczu, jest Roztocze Szczebrzeszyn. Podopieczni Jarosława Czarnieckiego zdobyli zaledwie dwa punkty w dziewięciu spotkaniach i trudno spodziewać się, by znacząco podreperowali ten dorobek w starciu z solidnie grającym Kłosem Chełm.

Daleka od ideału jest również forma beniaminków z Ryk i Adamowa. Ekipy Pawła Wardy Dariusza Dziewulskiego ugrały jak dotąd tylko po pięć oczek. W sobotę oba zespoły zmierzą się na stadionie MKS-u. Biało-zieloni liczą, że wsparcie fanów przełoży się na ich drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

W poprzednim sezonie mecz Tomasovii Tomaszów Lubelski Górnikiem II Łęczna określony zostałby mianem szlagieru. Zielono-czarni to już jednak nie ten sam zespół, co rok temu. Jedenastka Marka Sadowskiego należy do najsilniejszych w lidze, dlatego to ona będzie faworytem niedzielnej konfrontacji.

Kolejny trudny test przed Łukaszem Mierzejewskim. Po starciu ze Stalą Kraśnik Lewart zmierzy się z innym faworytem rozgrywek IV ligi lubelskiej. Tym razem na stadion przy ulicy Parkowej zawita Hetman Zamość, który nie może już tracić punktów. Biało-niebieskich stać na sprawienie niespodzianki, ale muszą oni zagrać na 100% swoich umiejętności.

Zawodnicy Kryształu Werbkowice wciąż nie mogą odżałować porażki przy zielonym stoliku z Powiślakiem Końskowola. Z trzema oczkami więcej zielono-żółto-niebiescy plasowaliby się na ligowym podium. W niedzielę Stanisław Rybka i  jego koledzy postarają się odrobić stracone punkty, pokonując nieobliczalną Victorię Żmudź.

Najsilniejszy z beniaminków zawita do Końskowoli. Eko zdecydowaną większość punktów zdobywa przed własną publicznością, ale czemu nie miałoby się przełamać właśnie na stadionie wicelidera? Zawodnicy z okręgu chełmskiego spróbują wykorzystać zmęczenie żółto-niebieskich, którzy w tygodniu rozgrywali półfinał Pucharu Polski LZPN z Motorem Lublin.

W bieżących rozgrywkach Łada 1945 Biłgoraj nie przegrała jeszcze na swoim obiekcie. W niedzielę złamać tę regułę postarają się piłkarze lidera z Kraśnika. Stal punktuje niemal co kolejkę i trudno spodziewać się, by ze stadionu biało-niebieskich powróciła z niczym.

TERMINARZ 11. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

Roztocze Szczebrzeszyn – Kłos Chełm (14 października, 14:00)
MKS Ryki – Sokół Adamów (14 października, 15:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Górnik II Łęczna (15 października, 14:00)