Jesień wkracza w decydującą fazę. Przed 10. kolejką w IV lidze

Sześć spotkań 10. kolejki IV ligi lubelskiej odbędzie się w niedzielę. Na sobotę zaplanowano natomiast zaledwie jedną konfrontację. Do końca rundy jesiennej pozostało już tylko sześć serii gier!

Szlagier w Zamościu! Tamtejszy Hetman jesienią rozczarowuje, ale pod wodzą Jacka Ziarkowskiego zaczyna w końcu grać na miarę oczekiwań. Prawdziwy test czeka na biało-zielono-czerwonych już w sobotę. Na stadion przy ulicy Królowej Jadwigi zawita Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Równie ciekawie powinno być w Kraśniku, gdzie Stal zmierzy się z Lewartem. Lubartowianie pomału zapominają o słabszym początku sezonu, a zwycięstwo nad ekipą Daniela Szewca z pewnością dodałoby im pewności siebie. Problem w tym, że niebiesko-żółci w bieżącej kampanii przegrali zaledwie jeden raz.

Arcyciekawie zapowiada się mecz w Rożdżałowie, gdzie Kłos Chełm powalczy z Powiślakiem Końskowola. Podopieczni Łukasza Gizy są przecież wiceliderem tabeli. Jedenastka Andrzeja Krawca u siebie przegrała tylko jeden raz i w konfrontacji z wyżej notowanym przeciwnikiem będzie chciała potwierdzić swoją siłę.

Górnik II Łęczna Roztocze Szczebrzeszyn w tym sezonie mocno rozczarowują. Rezerwy zielono-czarnych wygrały tylko dwa spotkania, podczas gdy zawodnicy ligowego beniaminka wciąż czekają na swój premierowy triumf. W niedzielę faworytem będą gospodarze.

Czy Sokół Adamów w końcu uszczęśliwi swoich kibiców? Zielono-biało-czerwoni na własnym stadionie zdobyli dotychczas zaledwie jedno oczko. Podopieczni Dariusza Dziewulskiego o poprawę tego dorobku powalczą w starciu z Ładą 1945 Biłgoraj. Ekipa Ireneusza Zarczuka ostatnio pauzowała, więc w Adamowie nie powinna narzekać na przygotowanie fizyczne.

Fani Victorii Żmudź nadal nie mogą uwierzyć, jak to się stało, że ich ulubieńcy wypuścili z rąk zwycięstwo nad Ładą 1945 Biłgoraj? Jedynym lekarstwem na obolałe serca sympatyków żółto-niebieskich będzie triumf nad Lublinianką, która w tym sezonie w końcu gra na miarę oczekiwań.

Piłkarze Eko Różanka muszą szykować się na kolejny ciężki bój! Na stadion ligowego beniaminka zawita bowiem Kryształ Werbkowice, który przegrywa naprawdę rzadko. Po zwycięstwie 1:0 nad Powiślakiem Końskowola nastroje w obozie zielono-żółto-niebieskich były doskonałe, ale po tym, jak klub został ukarany walkowerem za to spotkanie (więcej o sprawie przeczytasz tutaj), graczom Roberta Wieczerzaka nie jest już do śmiechu.

TERMINARZ 10. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

Hetman Zamość – Tomasovia Tomaszów Lubelski (7 października, 15:00)
Stal Kraśnik – Lewart Lubartów (8 października, 12:30)
Kłos Chełm – Powiślak Końskowola (8 października, 13:30)