PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ W WYKONANIU EKO!!!

EKO RÓŻANKA W LICZBACH:

Porażki na wyjeździe: 2
Bramki strzelone na wyjeździe: 21
Bramki stracone na wyjeździe: 12
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 5:1 z Ogniwo Wierzbica i Spółdzielca Siedliszcze
Najwyższa porażka na wyjeździe: 2:3 z Start Krasnystaw i Pławanice Kamień

Najlepszy strzelec: Sławek Skorupski – 9 goli

Najlepszy asystent : Michał Kuczyński – 10 asyst

Beniaminek z Różanki nie najlepiej rozpoczął sezon. Przegrał dwa pierwsze mecze. Faktem jest, że grał z mocnymi rywalami, Kłosem i Startem. Z meczu na mecz podopieczni Andrzeja Łągwy grali jednak coraz lepiej. W kolejnych jedenastu pojedynkach odnieśli aż osiem zwycięstw, co dało im trzecie miejsce po rundzie jesiennej.

Drużyna EKO prezentowała widowiskowy futbol. Trener Łągwa przede wszystkim stawiał na dobrą grę w ofensywie i Różanka jesienią mogła się podobać. Pozyskanie przed sezonem doświadczonego Sławomira Skorupskiego było bardzo dobrym posunięciem. Atak Skorupski - Chwedoruk siał postrach w szeregach obronnych wielu rywali. Ale to nie oni byli pierwszoplanowymi postaciami w drużynie beniaminka. Bez wątpienia tę rolę odegrał młody pomocnik Patryk Błaszczuk., zawodnik o dobrej technice, dużo widzący na boisku, a przede wszystkim mający wielką ochotę do grania. Błaszczuk ze swoimi umiejętnościami już teraz powinien spróbować szczęścia w wyższej lidze, nawet trzeciej.

EKO Różanka mogła też imponować dość dobrą grą w obronie. Formacją tą kierował doświadczony Grzegorz Bornus. Grający przy nim Michał Łobko, czy Paweł Kruk rzadko popełniali błędy. Wiosną zespół z beniaminka może być jeszcze silniejszy i groźniejszy. Na pewno jest w stanie pokrzyżować szyki faworytom.

Źródło: Nowy Tydzień Powiat Włodawski