Remis Liderów. Pierwsze stracone punkty EKO

W Różance 14.09.2014 na stadionie "EKO Arena" został rozegrany mecz dwóch najlepszych jak do tej pory zespołów chełmskiej A-klasy między EKO Różanką a Vojsławią Vojsławice.

Mecz zakończył się remisem 2:2. Z takiego wyniku z całą pewności nie mogą być zadowoleni gospodarze spotkania, gdyż to oni cały mecz przeważali, nie dając pograć drużynie z Vojsławi. Gra toczyła się praktycznie tylko na połowie drużyny gości. Pierwsza bramkę w meczu strzelił Mateusz Chwedoruk po bardzo dobrej dwójkowej akcji Alana kociuby z Michałem Kuczyńskim na prawym skrzydle rozklepali drużynę gości i będąc już polu karnym Vojsławi decydujące podanie wzdłuż pola karnego zagrał Michał Kuczyński gdzie piłka dotarła do wspomnianego Mateusza Chwedoruka a ten pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Druga bramka padła w 27 minucie po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Alana Kociubę największym sprytem w polu karnym wykazał się Patryk Błaszczuk i po niewielkim rykoszecie wpakował piłkę do bramki. Ekipa z Różanki osiągnęła taką przewagę po tych dwóch bramkach że drużynę z Vojsławi stać było na wybijanie piłki aby przed siebie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla EKO. Po przerwie obraz gry nie zmienił się praktycznie wcale, Różanka nadał przeważała i stwarzała sobie sytuacje za sytuacja ale brakowało skuteczności, najwięcej tak zwanych setek miał Kamil Celiński ale niestety nie udało mu się ich wykorzystać, co zemściło się niestety na drużynie gospodarzy, pierwszą z dwóch bramek dla Vojsławi strzelił w 80 min Damian Psiuk po idealnym wręcz strzele z 20 metrów umieścił piłkę tuż obok słupka bramkarza EKO Macieja Kościuszyk. Druga bramka dla gości strzelił Ernest Kaznowski po identycznej wręcz akcji jak przy pierwszej. Drużyna gospodarzy próbował jeszcze wygrać ten mecz bo na to zasługiwał ale niestety im to się nie udało. Po tym spotkaniu prowadzenie w tabeli niestety stracił drużyna EKO Różanki na rzecz własnie drużyny Vojsławi Vojsławice. Za tydzień drużynie EKO wypada akurat pauza natomiast za dwa tygodnie podejmą u siebie drużynę Orzeł Srebrzyszcze.