Beniaminkowie zadecydują o miejscach na podium. Przed 12. kolejką w IV lidze

W 12. kolejce IV ligi lubelskiej beniaminkowie rozgrywek zmierzą się z drużynami należącymi do ścisłej czołówki. Ponadto, na derby byłego województwa zamojskiego szykują się kibice Hetmana Zamość i Łady 1945 Biłgoraj.

Derby okręgu zamojskiego w Szczebrzeszynie! Roztocze ugrało dotychczas tylko dwa punkty i każda zdobycz w starciu z Tomasovią Tomaszów Lubelski będzie uznana za sensację. Jedenastka Marka Sadowskiego na wyjazdach nie prezentuje się tak dobrze, jak u siebie, dlatego Mychajło Kaznokha i jego koledzy spróbują to wykorzystać.

Spotkanie w Kraśniku może mieć tylko jednego faworyta. Tamtejsza Stal to niekwestionowany lider IV-ligowej tabeli, który z każdym tygodniem stawia kolejne kroki ku awansowi. Piłkarze MKS-u Ryki o podobnych wynikach mogą tylko pomarzyć. Biało-zielonych czeka ciężka zima, ale w sobotę z pewnością łatwo nie odpuszczą.

Derby odbędą się również w Zamościu!Hetman Łada w tym sezonie zawodzą. 21 października kibice jednych i drugich zapomną na chwilę o dotychczasowych rezultatach, jeśli ich ulubieńcy pokonają odwiecznego rywala. Jak powiedział Ireneusz Zarczuk, biało-zielono-czerwoni muszą wygrać. Ekipa z Biłgoraja zwyciężyć nie musi, a chce i może.

W Żmudzi nigdy nie gra się łatwo.Powiślak Końskowola przekonał się o tym w poprzednich rozgrywkach, kiedy przegrał z Victorią 0:2. Aktualnie żółto-niebiescy są już jednak zdecydowanie odmienionym zespołem.Damian Kopeć i jego koledzy nie myślą o spadku, a o utrzymaniu miejsca na podium.

Sentymentalna podróż przed Łukaszem Mierzejewskim. Prowadzony przez 35-latka Lewart Lubartów zagra na wyjeździe z rezerwami zielono-czarnych. W Łęcznej aktualny szkoleniowiec biało-niebieskich spędził ostatnie trzy lata. W niedzielę na boisku nie będzie jednak mowy o taryfie ulgowej.

Emocji nie powinno zabraknąć też w derbach okręgu chełmskiego. W Rożdżałowie Kłos Chełm zmierzy się z Eko Różanka. Większe szanse na zwycięstwo daje się gospodarzom, lecz zielono-żółci udowodnili ostatnio, że stać ich na sprawienie niespodzianki. Skoro zremisowali w Końskowoli z Powiślakiem, to czemu mieliby nie powalczyć z jedenastką Andrzeja Krawca?

Sokół Adamóww końcu odbił się od dna! Podopieczni Dariusza Dziewulskiego w dobrym stylu pokonali na wyjeździe MKS Ryki i teraz chcą potwierdzić zwyżkę formy w konfrontacji z wyżej notowaną Lublinianką. Drużyna Grzegorza Białka ostatnio pauzowała, dzięki czemu miała sporo czasu, by dokładnie przeanalizować przegrany pojedynek z Victorią Żmudź.

TERMINARZ 12. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

Roztocze Szczebrzeszyn – Tomasovia Tomaszów Lubelski (21 października, 12:00)
Stal Kraśnik – MKS Ryki (21 października, 14:00)
Hetman Zamość – Łada 1945 Biłgoraj (21 października, 14:00)
Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola (22 października, 14:00)
Górnik II Łęczna – Lewart Lubartów (22 października, 14:00)
Kłos Chełm – Eko Różanka (22 października, 15:00)
Sokół Adamów – Lublinianka (22 października, 15:00)
Kryształ Werbkowice – pauzuje.

Źródło: Lubsport.pl