EKO BIŁO GŁOWĄ W MUR. REMIS NA EKO-ARENIE!!!

Środowa kolejka ligi okręgowej przyniosła jedno zaskakujące rozstrzygnięcie. Lider tabeli SPS EKO Różanka długo męczył się z beniaminkiem Vitrumem, ratując remis w kontrowersyjnych okolicznościach. W kratkę dalej gra Unia Białopole. Po łatwej wygranej u siebie nad swoją imienniczką z Rejowca, podopieczni Waldemara Koguta przegrali w Dorohusku z Granią. Drugi mecz z rzędu wygrało Ogniwo Wierzbica. Bardzo ciekawe spotkanie odbyło się w Siennicy Nadolnej, gdzie i Brat, i Frassati mogło wygrać, a wynik do ostatnich sekund był sprawą otwartą. Nie odbył się mecz Startu Krasnystaw z Hetmanem Żółkiewka, który został przełożony na środę 14 bm.

SPS EKO Różanka - Vitrum Wola Uhruska 1:1(0:1)

Bramki:
Sławek Skorupski dla EKO, Kacper Węgliński dla Vitrum

Skład EKO:
A. Macieńsko - E. Mikulski (G. Bornus), K. Sobów, M. Żakowski, P. Kruk - J. Gołąb, Ł. Jankowski, M. Gołąb, M. Chwedoruk (M. Łobko) - S. Skorupski, P. Romaniuk

Rezerwowi:
G. Bornus, M. Łobko, K. Mikulski, D. Żakowski, W. Lejko, G. Piotrowski

Trener:
Sławek Skorupski

Kierownik:
Antoni Kruk

Skład Vitrum:

Skrypczuk - Michał Polak, Cholawo, Żakowski, Kostecki, Bartosik, Węgliński(89' Czerpak), Barczuk, Dybek(78' Mikołaj Polak), Reps(65' Chudzik), B. Szwalikowski (45' K. Szwalikowski)

Trener:

Stanisław Dąbek

Sędziowali:

Główny: Marciniak, Na liniach: Ragan, P. Kosikowski

Widzów: 100

Faworyt meczu był jeden - EKO Różanka. Nikt nie spodziewał się innego wyniku niż wysokie zwycięstwo gospodarzy, oczywiście nikt poza zawodnikami Vitrumu, którzy zagrali bardzo ambitnie. - Stanęliśmy na wysokości zadania i powinniśmy dziś nawet wygrać z liderem - uważa Roman Wielgus, kierownik Vitrumu. Drużyna z Woli Uhruskiej w 16 min. objęła prowadzenie. Pięknym strzałem z 15 metrów popisał się Kacper Węgliński i Andrzej Macieńko skapitulował.

Gospodarze próbowali odrobić straty, mieli optyczną przewagę, ale nic z tego nie wynikło. Uratował ich dopiero grający trener Sławomir Skorupski. - Dzielnie rozbijaliśmy ataki Różanki, dobrze bronił Skrypczuk. Aż przyszła 81 minuta. Napastnik gospodarzy strzelił z główki, piłka potoczyła mu się po ręku, co zmyliło naszego bramkarza. Futbolówka wpadła do siatki, ale sędzia na początku gola nie uznał. Zrobił to dopiero po konsultacji z liniowym. Naszym zdaniem niesłusznie, wszyscy widzieli, że tam było zagranie ręką! - podkreśla Wielgus.

Źródło: Nowy Tydzień. Tygodnik Lokalny

KOMPLET WYNIKÓW IV KOLEJKI:

Start Krasnystaw - Hetman Żółkiewka 14 września, 17:00
Ogniwo Wierzbica 4-1 Spółdzielca Siedliszcze