CENNE 3 PUNKTY. WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO W WOJSŁAWICACH.

W niedziele 3 maja 2015 na stadionie w Wojsławicach w ramach piętnastej kolejki o mistrzostwo „A” klasy zostało rozegrane spotkanie między Vojsławią Wojsławice a SPS EKO Różanka.

Faworytem przed tym spotkaniem była drużyna gości z Różanki gdyż do tej pory była liderem A Klasy i nie przegrała jeszcze meczu. I tym razem faworyt nie zawiódł pokonując drużynę gospodarzy 3:0, chodź to im nie przyszło tak łatwo gdyż gospodarze nie chcieli tanio sprzedać skóry i walczyli o każdą piłkę. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana z lekką przewagą gości. Na pierwszą bramkę w meczu kibice musieli czekać aż do 28 minuty spotkania, po pięknym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Michała Kuczyńskiego w pole karne pierwszy do piłki dopadł Emil Mikulski i bardzo dobrym uderzeniem z woleja umieścił piłkę w bramce. To była jedyna bramka w tej połowie i pierwsza połowa zakończyła się jedno bramkowym prowadzeniem drużyny z Różanki. Po przerwie obraz gry się zdecydowanie zmienił, więcej z gry miał drużyna gości i stwarzała sobie więcej sytuacji bramkowych. Druga bramka w meczu padła dopiero w 80 minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym piłkę przeją Michał Kuczyński i precyzyjnie dośrodkował piłkę do będącego w polu karnym Pawła Chmiela a ten strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gospodarzy i umieścił piłkę w siatce. Kolejna bramka a zarazem ostatnia w meczu padła w 89 minucie po dobrej akcji Damiana Bojarczuka na prawym skrzydle który wykorzystał swoją szybkość i ograł dwóch przeciwników po czym zagrał piłkę wzdłuż pola karnego do Mateusza Gołębia a ten strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę w bramce gospodarzy. To była ostania istotna sytuacja w tym meczu. Przed tym meczem grały też ze sobą drużyny juniorów, ten mecz zakończył się pewnym zwycięstwem juniorów EKO aż 4:1, bramki w tym meczu strzelali bracia Dawid i Jakub Żakowscy po jednej oraz Grzesiek Piotrowski i Artur Wysokiński. Drużyna seniorów EKO zdobywając 3 punkty w tym spotkaniu umocniła się na pozycji lidera i pewnie zmierza po zadany cel sobie w tym sezonie czyli awans do „okręgówki” zaś drużyna z Wojsławic spadła z piątej na szóstą pozycje w tabeli A Klasy. W następnej kolejce drużyna EKO pauzuje a drużyna Vojsławi rozegra mecz na wyjeździe w drużyną Vitrum Wola Uhruska.