EKO nadal niepokonane. Cenne zwycięstwo w Siedliszczu.

Na Stadionie w Siedliszczu w ramach trzeciej kolejki o mistrzostwo chełmskiej A-klasy został rozegrany mecz między Spółdzielcą Siedliszcze a EKO Różanką. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 4:0.

Był to mecz dwój najlepszych zespołów po 2 kolejkach wiec trudno było wskazać zdecydowanego faworyta tego spotkania. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości, już w pierwszej minucie po pięknej składnej akcji drogę do bramki znalazł Marcin Walaszek. Szybko strzelona bramka sprawiła że drużynie z Różanki grało się łatwiej i pewniej. Ale to nie trwało zbyt długo. Gospodarze po paru minutach od straconej bramki zdołali się przebudzić i stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji które na szczęście nie przyniosły bramki. Później mecz się wyrównał i był pełen ostrej gry jak i z jednej i drugiej strony. Po przerwie ekipa z Siedliszcza mocno zaatakowała i szybko chciał strzelić bramkę, co na szczęście im się nie udało, chodź byli bardzo bliscy powodzenia, jedną z najlepszych sytuacji stworzyli sobie zrzutu rożnego, po idealnym dośrodkowaniu dobrym strzałem z główki popisał się kapitan Siedliszcza Łukasz Lechowski ale na szczęście dla EKO strzał wylądował na poprzeczce bramki. Po paru sytuacjach gospodarzy inicjatywę w grze przejęła drużyna z Różanki. Druga bramkę strzelił Mateusz Chwedoruk po pięknej indywidualnej akcji. Mając obrońce na plecach udało mu się szybko obrócić z piłką zostawiając obrońce za sobą, wykorzystując swój atut jakim jest zdecydowanie szybkość, jednym wypuszczeniem sobie piłki miną całą linie obrony stając sam na sam z bramkarzem gospodarzy uderzył mocno po ziemi miedzy nogami bramkarza nie dając mu żadnych szans na obronę strzału. Po tej bramce drużyna gospodarzy opadła trochę z sił i Różance grało się zdecydowanie lepiej, co w skutku przyniosło dwie kolejne bramki której autorem był jeden z najlepszych piłkarzy na boisku Mateusz Chwedoruk. Ekipa z Różanki udowodniła w tym meczu że bardzo trzeba liczyć się z nimi w walce o awansu  do ligi okręgowej. EKO Różanka po tym meczu pozostaje na pierwszym miejscu tabeli z dorobkiem 9 pkt po trzech meczach strzelając rywalom 14 bramek tracąc przy tym tylko jedną. A już za tydzień drużyna z Różanki podejmie na własnym stadionie kolejnego spadkowicza z Ligi okręgowej drużynę Vojsławi Vojsławice. Więcej informacji o tym meczu pojawi się już w najbliższym czasie na naszej stronie.