EKO PODEJMUJĘ GRANICE NA INAUGURACJE SEZONU - ZAPOWIEDŹ I KOLEJKI CHEŁMSKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ

EKO PODEJMUJĘ GRANICE NA INAUGURACJE SEZONU -  ZAPOWIEDŹ I KOLEJKI CHEŁMSKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ

Już dziś rozpoczyna się pierwsza kolejka chełmskiej ligi okręgowej. Najwcześniej rozgrywki sezonu 2016/2017 rozpoczną zespoły Ruchu Izbica i Startu Krasnystaw oraz Tatrana Kraśniczyn i Brata Siennica Nadolna, których spotkania zostaną rozegrane dzisiaj 19 sierpnia o godzinie 18. To zespół z Krasnegostawu wyrasta na głównego kandydata do walki o IV ligę. Dwaj tegoroczni spadkowicze Granica Dorohusk i Hetman Żółkiewka zostały, co najmniej na rok, „wyleczone” z gry na zapleczu III ligi. W tej sytuacji, pod nieobecność ubiegłorocznego mistrza Kłosa Chełm, który od tego sezonu rywalizuje już w wyższej lidze, to drużyna trenera Bartłomieja Czajki jest przez wielu typowana na zwycięzcę rocznej walki w chełmskiej klasie okręgowej.

Nasza drużyna swoje zmagania w sezonie 2016/2017 w lidze okręgowej rozpocznie od meczu na własnym stadionie ze spadkowiczem z IV ligi Granicą Dorohusk. Zespół z Dorohuska w ubiegłym sezonie grał na poziomie IV ligi Lubelskiej, gdzie nie szło im najlepiej i z dorobkiem 25 punktów zajęli 15 miejsce, co wiązało się równoznacznie ze spadkiem z IV ligi. W zespole Granicy po sezonie 2015/2016 pożegnał się z posadą trener Rafał Więcka. Trener, który objął ówczesnego beniaminka IV ligi po siódmej kolejce, kiedy rezygnację złożył poprzedni szkoleniowiec Stanisław Cybulski, nie zdołał utrzymać zespołu na zapleczu III ligi. Popularny „Cyba” ponownie został opiekunem Granicy, ale tym razem będzie musiał „pozbierać” w całość tych, którzy pozostali w ekipie z Dorohuska i sprawić, że drużyna zacznie w miarę normalnie funkcjonować na niższym szczeblu rozgrywkowym. Nasz zespół zaś w ubiegłym sezonie grał na tym samym poziomie rozgrywek co i w tym sezonie. Poprzedni sezon dla naszego zespołu był czymś nowym. Graliśmy wówczas jako beniaminek w lidze okręgowej i możemy śmiało stwierdzić że to był udany dla nas sezon. Z dorobkiem 50 punktów zajęliśmy wysokie 5 miejsce za stratą tylko 2 punktów do podium. Od tego sezonu w naszym zespole, tak jak w zespole z Dorohuska nastąpiły przetasowania kadrowe. Kilku zawodników opuściło nasze szeregi, ale też i kilku nas wzmocniło. Zmiana nastąpiła także na stanowisku trenerskim. Z dalszego prowadza zespołu zrezygnował Andrzej Łągwa a zastąpił go nasz napastnik Sławomir Skorupski.

Obie drużyny miały już okazję spotkać się ze sobą na boisku kilka razy. Ostatni mecz między tymi drużynami został rozegrany w ramach meczu sparingowego przed rundą wiosenną sezonu 2015/2016. Wówczas padł wynik 7:1 dla Granicy. O tamtego spotkania w obu zespołach wiele się zmieniło. Za Faworyta tego spotkania według kibiców i obserwatorów uważa się zespół z Dorohuska. Granica w tym sezonie jest też jednym z głównych faworytów do awansu. Lecz nie można też lekceważyć naszego zespołu. Jak każdy inny zespół, obie ekipy będą chciały dobrze wystartować w nowym sezonie. EKO będzie chciało wykorzystać atut tego że gra na własnym stadionie, a Granica będzie chciała pokazać że nie z przypadku jest faworytem tego spotkania. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie na które serdecznie zapraszamy.

KOMPLET SPOTKAŃ I KOLEJKI LIGI OKRĘGOWEJ:

Ruch Izbica - Start Krasnystaw 19 sierpnia, 18:00
Eko Różanka - Granica Dorohusk 21 sierpnia, 15:00