PO LIGOWE PUNKTY DO LUBLINA - ZAPOWIEDŹ IX KOLEJKI!!!

Stal Kraśnik wygrywała w tym sezonie osiem razy na osiem prób i ma na koncie 21 punktów. Trzy z nich zostały im odebrane przez wycofanie się z ligi Włodawianki Włodawa. Kraśniczanie w weekend mają przed sobą naprawdę trudne zadanie, jakim będzie wyjazd do Tomaszowa Lubelskiego. To bezsprzecznie hit 9. kolejki IV ligi lubelskiej.

Derby Zamojszczyzny na początek 9. kolejki IV ligi lubelskiej! Czy można zacząć ją lepiej? Chyba nie! W Roztoczu Szczebrzeszyn występuje kilku piłkarzy, w przeszłości związanych z Hetmanem Zamość i będzie to dla nich spotkanie, do którego podejdą bardzo ambicjonalnie. Ekipa Jarosława Czarneckiego czeka na zwycięstwo od początku sezonu. Czy zmieni się to w sobotę? Przecież utarty slogan głosi, że „derby rządzą się swoimi prawami”.

Lewart Lubartów pod wodzą Roberta Makarewicza nie grał na miarę swoich możliwości i zdobył tylko cztery punkty w sześciu kolejkach. Dwa tygodnie temu – w debiucie Łukasza Mierzejewskiego–lubartowianie rozgromili Victorię Żmudź aż 5:1. Wydaje się, że w drugim meczu „Mierzeja” na ławce trenerskiej wygrana również jest w ich zasięgu. Rywalem byłego trzecioligowca będzie beniaminek IV ligi – Sokół Adamów.

W Rykach dojdzie do starcia drużyn, które nie mogą być zadowolone z dotychczasowego dorobku. MKS Ryki urywał punkty bardzo silnym Powiślakowi Końskowola Lubliniance, co pokazuje siłę tej ekipy na własnym boisku.Victoria Żmudź z małego dołka mogła wyjść przed tygodniem, gdy do 85 minuty prowadziła z Ładą 1945 Biłgoraj. Z wyniku 4:0 zrobiło się jednak 4:4 i nastroje w Żmudzi wciąż nie są najweselsze.

Równolegle w Lublinie, Lublinianka podejmie Eko Różanka. Wydaje się, że zdecydowanymi faworytami będą gospodarze. Należy jednak pamiętać, że ratujący remis w Końskowoli Jakub Kosiarczyk Damian Kuzioła obejrzeli czerwone kartki i w sobotę ich występ jest wykluczony.Grzegorz Białek nie ma do dyspozycji zbyt szerokiej kadry i z pewnością kilka ostatnich wieczorów spędził, rozmyślając jak uzupełnić te braki.

W niedzielę Tomasovia Tomaszów Lubelski podejmie Stal Kraśnik w hicie 9. kolejki IV ligi lubelskiej. Głośno o aspiracjach trzecioligowego awansu mówiono przede wszystkim w Zamościu. Jeśli jednak ktokolwiek miałby w tym przeszkodzić, to będzie to jedna z ekip, które zagrają ze sobą przy Sportowej. Jedna czwarta sezonu dla podopiecznych Daniela Szewca była idealna. 21 punktów w siedmiu meczach. Podtrzymanie tej serii w niedzielę będzie jasnym sygnałem, że układ sił w IV lidze może zostać mocno nadszarpnięty.

O tej samej porze w Werbkowicach zabrzmi pierwszy gwizdek drugiego hitu kolejki.Kryształ podejmie Powiśla Końskowola. Łącznie w 16 spotkaniach niedzielni przeciwnicy uzbierali aż 32 punkty. Na wygraną jedni i drudzy czekają jednak dość długo, w dwóch ostatnich kolejkach zadowalając się odpowiednio jednym i dwoma „oczkami”. Kto wyjdzie z mini kryzysu?

Na zakończenie weekendu z IV ligą Górnik II Łęczna podejmie Kłos Chełm. Drużyna Andrzeja Krawca w obecnych rozgrywkach w pokonanym polu pozostawiła już, chociażby Hetman i Kryształ. Czy możliwy jest triumf także w Łęcznej? Wydaje się, że tak, jednak tym razem atut boiska będzie stał po stronie łęczyńskiej młodzieży.

TERMINARZ8.KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

Roztocze Szczebrzeszyn – Hetman Zamość (30września,13:00)
Lewart Lubartów – Sokół Adamów (30 września,15:00)
MKS Ryki– Victoria Żmudź(30 września,16:00)
Lublinianka – Eko Różanka(30 września,16:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski–Stal Kraśnik (1 października, 15:00)
Kryształ Werbkowice– Powiślak Końskowola(1 października, 15:00)
Górnik II Łęczna– Kłos Chełm(1 października,16:00)
Łada 1945 Biłgoraj– pauzuje.