EKO LEPSZE W POJEDYNKU BENIAMINKÓW!!!

W ósmej serii spotkań doszło do rywalizacji dwóch beniaminków IV ligi. Eko Różanka podejmowało na własnym stadionie MKS Ryki. Gospodarze po raz kolejny zagrali bardzo ambitnie i w trzecim meczu z rzędu zdobylipunkty. Dzisiejszym bohaterem gospodarzy został Wojciech Więcaszek, autor obu trafień. Podopieczni Pawła Wardy natomiast znów potwierdzili bardzo słabą postawę w meczach wyjazdowych. Z boisk rywali MKS w tym sezonie nie przywiózł jeszcze ani jednego punktu.

KOMENTARZE TRENERÓW

Antoni Kruk (kierownik drużyny):Nie popełniamy tego błędu co Włodawianka Włodawa i nie ustawiamy Wojciecha Więcaszka w defensywie. Wiemy, że ten zawodnik ma bardzo duże umiejętności w ataku. Mamy szeroką ławkę i dzisiaj po raz kolejny rezerwowi wnieśli dużo świeżej krwi na boisko.MKS walczył ambitnie do 25′, kiedy to strzeliliśmy gola po rzucie karnym. Po przerwie goście znów ruszyli do ataku i mieli rzut karny, którego na szczęście obronił Łukasz Witkowski. Po tej sytuacji to my bardziej zaatakowaliśmy, zrobiliśmy kilka zmian i to przyniosło efekt. Zdobyliśmy drugą bramkę, ale po chwili goście także trafili do siatki i końcówka zrobiła się nerwowa. Z przebiegu meczu jest to wynik zdecydowanie zasłużony. Mieliśmy więcej okazji bramkowych. Dla nas to trzeci mecz z rzędu, w którym zdobywamy punkty. Za tydzień jedziemy do Lublina, żeby powalczyć.

Paweł Warda:Mecz był dosyć wyrównany. Mój zespół był dzisiaj trochę na bakier ze skutecznością, bo nie potrafiliśmy wykorzystać nawet rzutu karnego. Ponadto doskonałe okazje mieli Bartłomiej Bułhak czy Cezary Jabłoński. Uważam, że dzisiaj ta słaba skuteczność zaważyła o tym, że nie zdobyliśmy ani jednego punktu. Troszkę przespaliśmy pierwszą połowę. Nie mogliśmy się odnaleźć na grząskiej murawie, musieliśmy zmienić styl gry. Na razie spotkania wyjazdowe nam nie wychodzą. Niby mobilizujemy się na każdy taki mecz, ale zawsze czegoś brakuje. Myślę, że gdybyśmy wykorzystali rzut karny, to wszystko potoczyłby się zdecydowanie inaczej. W końcówce co prawda zdobywamy gola, ale brakuje już czasu, żeby cokolwiek wywalczyć.

W następnej kolejce Eko Różanka zagra na wyjeździe z Lublinianką (30 września, 16:00). Natomiast MKS Ryki podejmie Victorię Żmudź(30 września, 16:00).

Eko Różanka –MKS Ryki 2:1(1:0)
Bramki:Wojciech Więcaszek 25′ (rzut karny), 87′ – Paweł Przybysz 89′

Eko: Witkowski – Prus, Sobów, Żakowski (71′ Jędrzejuk), Kruk, Shelyuk (60′ Magdysz), Jankowski, Walaszek (71′ Bartnik), Łobko (80′ Mikulski), Więcaszek, Skorupski (46′ Błaszczuk)

MKS: Kałaska – Walasek, Przybysz, D. Osojca, Siwek, Cieślak, Cienkowski (79′ Szlendak), Bułhak (81′ Ciota), Gransztof, Wasilewski, Jabłoński (85′ Banach)

Żółte kartki: Szymon Cieślak, Jakub Wasilewski, Cezary Jabłoński
Niewykorzystany rzut karny: Dawid Osojca 59′ (obrona bramkarza)
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

Kolejka 8 - 23-24 września

Pauza:Lewart Lubartów.