POJEDYNEK BENIAMINKÓW NA EKO ARENIE - ZAPOWIEDŹ 8 KOLEJKI!!!

Dwa mecze na szczycie odbędą się w weekend w rozgrywkach IV ligi. Przed sezonem spodziewano się, że hitem tej serii gier może być konfrontacja Hetmana Zamość z Górnikiem II Łęczna. Tymczasem w czołówce są Powiślak Końskowola, Lublinianka, Kryształ Werbkowice i Kłos Chełm. Ta czwórka w weekend zagra między sobą.

Hetman Zamość w ostatnich tygodniach spisywał się po prostu źle. Po trzech wygranych z rzędu nadeszły trzy porażki, w tym pucharowa wpadka z Huczwą Tyszowce. Dla włodarzy z Królowej Jadwigi 8 było to za dużo. Zdecydowali się oni na zwolnienie „Marcysia” i zatrudnienie Jacka Ziarkowskiego. Najbliższy rywal zamościan po bardzo dobrym sezonie 2016/2017, w nowej kampanii spisuje się gorzej. Sześć punktów w sześciu spotkaniach to nie jest wszystko, na co stać podopiecznych Jacka Fiedenia.

Jeden z powodów dymisji Marka Motyki to Kłos Chełm, który przed tygodniem triumfował w Zamościu 1:0.Chełmianie w jednym z dwóch hitów kolejki podejmą czwarty w ligowej tabeli Kryształ Werbkowice. Jedenastki, które w niedzielę zmierzą się w Rozdżałowie należą do pozytywnych niespodzianek obecnego sezonu. Ewentualny zwycięzca nadchodzącego meczu będzie mógł na poważnie myśleć o miejscach w górnych rejonach tabeli na koniec rundy jesiennej.

Drugie hitowe starcie ósmej serii spotkań rozpocznie się godzinę później w Końskowoli. Niepokonany w 10 ostatnich potyczkach Powiślak podejmie Lubliniankę. Podopieczni Grzegorza Białka przegrali w tym sezonie tylko w Rykach, dzięki czemu mają okazję zajmować lokatę na podium. „Oczko” wyżej są Grzegorz Fularski i spółka, tracący zaledwie punkt do lidera z Kraśnika.

Dwóch beniaminków zagra w weekend w Różance. Eko podejmie MKS Ryki, który po pięciu porażkach w sześciu kolejkach przed tygodniem odnotował niezły wynik, remisując z Powiślakiem. Celem ekip Sławomira Skorupskiego Pawła Wardy będzie utrzymanie w gronie czwartoligowców. Trzy punkty w bezpośredniej konfrontacji znacząco przybliżą do zachowania ligowego bytu.

Victoria Żmudź w ostatnim czasie spisuje się nieco słabiej. Po udanym, zakończonym zdobyciem sześciu punktów w czterech kolejkach sierpniu, ekipa Piotra Molińskiego w nowym miesiącu zdążyła odpaść z Pucharu Polski i przegrać dwa mecze ligowe. Łada 1945 Biłgoraj we wrześniu także nie zaznała smaku zwycięstwa. Czy któraś z ekip przerwie impas?

Sokół Adamów bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki, wnosząc do IV ligi sporo ożywienia. Mamy na myśli wysoki triumf z wycofaną z ligi Włodawianką i bardzo ciekawe spotkania z Kłosem Chełm Victorią Żmudź. Niestety zespół Dariusza Dziewulskiego zaliczył trzy kolejne porażki. Z kompletu punktów Adam Wiraszka i spółka cieszyli się dopiero 17 września (triumf 3:1 w Szczebrzeszynie). W niedzielę do Adamowa przyjedzie Tomasovia Tomaszów Lubelski, która – jak na posiadany potencjał – rozpoczęła sezon dość niemrawo.

Na sam koniec bierzemy na tapet pojedynek Dawida z Goliatem. Najlepsza w lidze Stal Kraśnik podejmie Roztocze Szczebrzeszyn. Zdobyte punkty? 18:1 na korzyść podopiecznych Daniela Szewca. Strzelone gole? 21:4. Wychodzi więc na to, że kraśniczanie są stuprocentowym faworytem do zwycięstwa. Trener Szewc niejednokrotnie przestrzegał swoich piłkarzy przed lekceważeniem rywala i z pewnością taką rozmowę będzie musiał odbyć przed niedzielnym meczem.

TERMINARZ8.KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

Hetman Zamość – Górnik II Łęczna (23 września,16:00)
Kłos Chełm – Kryształ Werbkowice (24września,14:00)
Powiślak Końskowola – Lublinianka (24września,15:00)