Podsumowanie Rundy Jesiennej

Nareszcie nadszedł czas na obiecane i długo wyczekiwane podsumowanie rundy jesiennej w chełmskiej A-klasie w wykonaniu naszej drużyny.

SPS EKO Różanka to nowo powstała drużyna piłkarska która rozpoczęła swoja rywalizacje od najniższej klasie rozgrywek na szczeblu seniorskim w chełmskim okręgu czyli A-klasy. Nasz zespół pomimo pierwszego sezonu w tych rozgrywkach był stawiany w roli faworyta do awansu do kasy okręgowej i udowodniliśmy to swoją postawą na boiskach że potrafimy grać w piłkę i stać nas na awans. Swój pierwszy mecz w sezonie zaczęliśmy od rywalizacji w Pucharze Polski. Podejmowaliśmy na własnym stadionie jak na ten moment lidera Klasy Okręgowej Granice Dorohusk. Mecz stał naprawdę na wysokim poziomie, był pełen walki i z duża ilością bramek. Do wyłonienia zwycięscy tego spotkania potrzebne były jednak rzuty karne które niestety nasz zespół przegrał i do awansu do dalszej rundy mogła się cieszyć drużyna z Dorohuska. Nasi piłkarze za cel w tym sezonie stawiali sobie awans do klasy okręgowej więc ta porażka w pucharze nie miał dla nas większego znaczenia. Nadszedł czas w końcu na rywalizacje w lidze. Swój pierwszy mecz ligowy nasza drużyna rozegrała na wyjeździe w Dubecznie z tamtejszym Hutnikiem. Mecz miał charakter derbowego więc już na początku sezonu zaczęło się ciekawie. Nasz zespól wygrał ten mecz bardzo pewnie pokonując Hutnik aż 5:0 i był pierwszym liderem A-klasy. W drugiej kolejce doszło do kolejnych derbów powiatu włodawskiego. Tym razem naszym piłkarzom przyszło mierzyć się a zespołem Agrosu Suchawa. Początkowo mecz miał być rozegrany na stadionie w Różance ale z powodu Święta Kościelnego w Różance mecz został rozegrany w Suchawie. Nasz zespól po zwycięstwie w Dubecznie przystąpił do tego meczu w roli faworyta. Mecz zakończył się kolejnym wysokim zwycięstwem naszej drużyny, tym razem 5:1. Następne spotkanie w ramach trzeciej kolejki rozegraliśmy na wyjeździe w Siedliszczu. Zespól z Siedliszcza jest spadkowiczem z klasy okręgowej i tak jak my był stawiany w roli faworyta do awansu, zatem mecz zapowiadał się dosyć ciekawie i takim był. Według nas było to dla nas najcięższe spotkanie w tej rundzie. Spółdzielca pokazał w tym meczu że naprawdę potrafi grać w piłkę i dzielnie stawiali nam opór. Mecz był bardzo zacięty ale to nasz zespół okazał się lepszy w tym spotkaniu i wygrał ten mecz 4:0 chodź zespół gospodarzy nie zasłużył na tak wysoką porażkę. Po tym spotkaniu nasz drużyna utrzymała miejsce na pozycji lidera które wywalczyła sobie już pierwszej kolejce sezonu. W czwartej kolejce nasz drużyna w końcu na swoim stadionie podejmowała kolejnego spadkowicza z klasy Okręgowej zespól Vojsławi Wojsławice. Po trzech tak wysokich zwycięstwach nasi piłkarze przystąpili do tego meczu bardzo pewnie siebie co okazało się bardzo zgubne dla naszej drużyny chodź mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze i po pierwszej połowie spotkania prowadziliśmy 2:0 i nic nie wskazywało że stracimy punkty w tym meczu. Mieliśmy w tym meczu mnóstwo sytuacji bramkowych których nie potrafiliśmy wykorzystać co się zemściło na nas w końcówce meczu, straciliśmy dwie bramki i mecz zakończył się remisem po 2. To był pierwsze i jak się okazała jedyne stracone punkty w tej rundzie. Kolejne nasze spotkania w tej rundzie to były same pewne nasze zwycięstwa. Rywalizacje w tej rundzie zakończyliśmy na fotelu lidera, wygrywając 9 spotkań a remisując jeden, strzelając przy tym 53 bramki a tracąc tylko 9. Najlepszym strzelcem naszej drużyny a zarazem najlepszym strzelcem w lidze i na liście open wszystkich lig woj. Lubelskiego był Mateusz Chwedoruk z dorobkiem 23 bramek, najlepszym asystującym zawodnikiem naszego zespołu okazał się Alan Kociuba który uzyskał wynik 8 asyst. Teraz przed nami długi zimowy okres przygotowawczy do rundy wiosennej który nasz zespól rozpoczął już po zakończeniu rundy jesiennej. Przerwa zimowa to okres rywalizacji piłki na hali. Nasza drużyna jak już zapowiedział prezes i trener wystąpi w kilku turniejach piłki halowej na które serdecznie zapraszamy naszych kibiców, więcej informacje na ten temat pojawi się na naszym profilu na facebooku. Na zakończenie w imieniu piłkarzy, trenera i zarządu klubu pragnie podziękować naszym kibicom za to że tak licznie pojawiali się na naszych wszystkich meczach w tej rundzie, zwłaszcza na tych wyjazdowych i głośno nam kibicowali. Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejne spotkania już w rundzie wiosennej.

Tabela A-klasy:

Pozycja     Nazwa klubu                    Mecze     Pkt.    Bramki   Zwycięstwa    Remisy      Porażki

1    EKO Różanka                10         28        53-9            9                 1               0

2    Spółdzielca Siedliszcze  10         25        40-12           8                 1               1

3    Hutnik Dubeczno            10         19        21-20           6                 1               3

4    Orzeł Srebrzyszcze        10         16        24-17           5                 1               4

5    Vojsławia Wojsławice      10         16        28-24           5                 1               4

6    Agros Suchawa               10         15        19-23          5                  0               5

7    Vitrum Wola Uhruska       10         14        14-14          4                  2               4

8    Astra Leśniowice              10         13        19-27          4                  1               5

9    Leszkopol Bezek              10         11        19-32          3                  2               5

10   Zryw Gorzków                   10          3         14-41          1                  0               9