PORAŻKA PO ZA CIĘTYM BOJU W KRASNYMSTAWIE!!!

Start Krasnystaw aspirujący do czwartej ligi i główny faworyt chełmskiej okręgówki musiał się sporo napocić, by ograć beniaminka z Różanki. Do przerwy zanosiło się nawet na niespodziankę. SPS EKO Różanka potwierdziła w niedzielę w Krasnymstawie, że jest drużyną groźną i nikt nie może jej lekceważyć.

– Przy odrobinie szczęścia mogliśmy tu nawet wygrać – mówi Andrzej Łągwa, trener SPS EKO. – Niestety w kilku sytuacjach zabrakło nam zimnej krwi pod bramką rywala – dodaje. Już na początku mogło być 1:0 dla gości, a na listę strzelców mógł się wpisać były piłkarz Startu Skorupski. Po jego strzale piłka o centymetry minęła bramkę Kowińskiego. W 14 min. kibice Startu przecierali oczy ze zdumienia. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kuczyński i zespół z Różanki objął prowadzenie. Start atakował, ale dobrych okazji na wyrównanie nie wykorzystali Sadowski i Szponar. W końcu w 43 min. Szponar dośrodkował futbolówkę ze skrzydła i Sobów strzałem głową wyrównał. Gdy wydawało się, że przed przerwą wynik się nie zmieni, zamieszanie pod bramką Startu wykorzystał Skorupski, który z bliska pokonał Kowińskiego. – Choć przegrywaliśmy, w przerwie meczu nikt nie panikował. Wierzyliśmy we własne umiejętności i w to, że uda się wygrać to spotkanie – zauważa Mariusz Wróbel, trener zespołu z Krasnegostawu. I rzeczywiście, po zmianie stron Start przeważał. Najpierw z karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników Eko, wyrównał Sadowski, potem Chariasz trafił do pustej bramki po doskonałym dośrodkowaniu Iwana. – Moim zdaniem ten karny był co najmniej kontrowersyjny – podsumowuje Łągwa.

START KRASNYSTAW – SPS EKO RÓŻANKA 3:2 (1:2)

Bramki:Sobów(43),Sadowski(60 karny),Chariasz(80) dla Startu oraz Kuczyński(14 wolny),Skorupski(44) dla Eko Różanka.

START: Kowiński – Nowakowski (43 Ciechan), Saj, Salitra, Sobów, Iwan, Dworucha, Szponar (60 Frącek), Sadowski (85 Liszka), Wójcik (75 Jopek).

SPS EKO: Danielczuk – Bojarczuk, Bornus, Łobko, Kruk, Walaszek (23 Chmiel, 75 E. Mikulski), Błaszczuk (70 J. Gołąb), Kuczyński, M. Gołąb, Skorupski, Chwedoruk.

Sędzia główny -Michalski asystenci: Muła i Bryda.

POZOSTAŁE WYNIKI II KOLEJKI CHEŁMSKIEJ OKRĘGÓWKI: