EKO-Różanka wygrała Puchar Marszałka.

Drużyna EKO-Różanka Ośrodek Wypoczynkowy w Okunince wygrała I Wojewódzki Turniej Piłkarski o Puchar Marszałka.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą na w pełni oświetlonym boisku ze sztuczną nawierzchnią, posiadającą certyfikat UEFA. W fazie grupowej 29 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy. Awans do fazy pucharowej wywalczyły po dwa najlepsze zespoły z każdej z nich.
Furorę na pierwszym etapie rozgrywek zrobiły ekipy Urzędu Marszałkowskiego oraz EKO-Różanki. Obie zakończyły tę fazę zmagań bez straty choćby jednego punktu. Niespodziewanie, współgospodarze turnieju odpadli jednak już w ćwierćfinale po niezwykle zaciętym spotkaniu z Marmotą, które rozstrzygnął efektowny lob z ostatniej minuty spotkania. Mnóstwo emocji było także w starciu Fortechu Biała Podlaska z Łukowiakami. O zwycięstwie tej drugiej ekipy zadecydowały dopiero rzuty karne. Łatwiej wywalczenie awansu przyszło drużynom EKO Różanki i dowodzonemu przez Mirosława Zagrodniczka MPK Lublin.
Po bardzo wyrównanych meczach półfinałowych, awans do finału wywalczyły zespołu Marmoty i EKO-Różanki. Wcześniej rozegrane zostało jednak spotkanie o trzecie miejsce. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, raz prowadziło MPK, raz Łukowiacy. Ostatecznie o wszystkim znów musiały zadecydować jedenastki, które kolejny raz lepiej wykonywali Dariusz Solnica i spółka.
Finał nie był równie emocjonujący. Zmęczona drużyna Marmoty nie potrafiła przeciwstawić się świetnie dysponowanej drużynie z Okuninki i musiała zadowolić się srebrnymi medalami. Co ciekawe podopieczni Andrzeja Łągwy dzień po zakończeniu zmagań o Puchar Marszałka rozegrali ligowe spotkanie w chełmskiej A klasie. Wysoko, bo aż 6:1 pokonali Orzeł Srebrzyscze i zrobili kolejny krok w kierunku awansu do klasy okręgowej.
Trofeum dla najbardziej wartościowego zawodnika rozgrywek trafiłow ręce Marcina Walaszka z EKO-Różanki, najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Barana z Marmoty, a królem strzelców został Łukasz Raczkowski z Urzędu Marszałkowskiego, który wszystkie 14 bramek zdobył w fazie grupowej.

źródło:http://www.pucharmarszalka.pl/index.php/aktualnosci

Wszystkie wyniki całego turnieju dostępne pod tym linkiem:

Powiązana galeria: