ORZEŁ USTRZELONY. PEWNE ZWYCIĘSTWO W SREBRZYSZCZU.

W niedziele 17.05.2015 o godz. 16:00 odbył się mecz siedemnastej kolejki „A” klasy pomiędzy Orzeł Srebrzyszcze a SPS EKO Różanka.

Był to mecz praktycznie ostatniej szansy dla Orła do tego by myśleć jeszcze o awansie do ligi okręgowej, chodź przy nie korzystnym wyniku tego spotkania teoretyczna szansa jeszcze istnieje. Faworytem tego spotkania był oczywiście lider z Różanki, który udowodnił swoją wyższość i wygrał pewnie spotkanie aż 6:1 nie pozostawiając złudzeń zespołowi z Srebrzyszcza. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla EKO gdyż już w pierwszej minucie spotkania prowadzenie dla gości dał Marcin Walaszek po dwójkowej akcji z Mateuszem Kędzierskim który może zaliczyć te spotkanie do bardzo udanych w swoim wykonaniu. Druga bramka w spotkania padła również dosyć szybko bo już w 10 minucie spotkania po bardzo dobrym podaniu przez Grzegorza Bornusa za plecy obrońców gospodarzy do Mateusza Kędzierskiego a ten będą sam na sam z bramkarzem gości umieścił piłkę w siatce. Szybko strzelone dwie bramki praktycznie ustawiły całe spotkanie i drużynie EKO grało się łatwiej, chodź w 20 minucie spotkania drużyna z Srebrzyszcza postraszyła trochę naszą drużynę strzelając bramkę na 2:1 po dobrym dośrodkowaniu przez piłkarza Orła w pole karne gdzie błąd popełniła nasza obrona wspólnie z bramkarzem co wykorzystał Basiński i umieścił piłkę w naszej bramce. Mimo tej bramki obraz gry nie zmienił się za bardzo, wciąż nasza drużyna miała dużą przewagę i atakowała bramkę gospodarzy co w konsekwencji przyniosło nam trzecią bramkę po indywidualnej akcji Damiana Bojarczuka który otrzymał piłkę na prawym skrzydle i łamiąc akcje do środka boiska oddał strzał w kierunku bramki nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem naszej drużyny 3:1. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, nasza drużyna wciąż atakowała i stwarzała sobie dużo sytuacji które trzy z nich wykorzystał nasz najlepszy strzelec, który ma już na swoim koncie 30 bramek w tym sezonie Mateusz Chwedoruk. Po tym meczu pozycje obu drużyn nie zmieniły się, EKO wciąż jest liderem a zespół z Srebrzyszcza utrzymał swoje trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień nasza drużyna w końcu po remoncie płyty boiska wystąpi na własnym stadionie gdzie podejmie w meczu derbowym zespół Bug Hanna, zapraszamy serdecznie na ten mecz.

GKS ORZEŁ Srebrzyszcze- SPS EKO Różanka 1:6

Bramki: Mateusz Chwedoruk 3x, Marcin Walaszek, Mateusz Kędzierski, Damian Bojarczuk